Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Ester Ledecká znovu zazářila na MS: Od medaile ji dělilo 6 setin sekundy

Zdroj: profimedia.cz
Lyžování
Ester Ledecká ukázala skvělou formu, když na úvod lyžařského mistrovství světa v Cortině d'Ampezzo získala parádní čtvrté místo v super-G. Od bronzu ji přitom dělilo pouhých šest setin sekundy! I tak ale nemusí česká závodnice věšet hlavu, šlo zatím o první závod. O cenný kov tak ještě může v nadcházejících dnech zabojovat.

Ester Ledecká (25) znovu potvrdila, že s ní musí lyžařský svět počítat. Fenomenální snowboardistka totiž na lyžích podává čím dál tím lepší výkony. Ostatně to ukázala i v úvodní jízdě na mistrovství světa, kde brala skvělé čtvrté místo.

O medaili Ledeckou nejspíš připravil nepovedený výjezd z jedné z branek v horní části svahu. „Asi jsem udělala pár chyb, ale mám z toho radost. Byla to dobrá jízda. Nahoře mi to lyži trochu žvejklo a možná jsme tam nechala pár setinek, třeba zrovna těch šest. Tak to ale v závodech chodí,“ nevěšela hlavu Ledecká.

Shiffrin brala bronz

I tak je ale na sebe pyšná. „Ty holky přede mnou jsou nejlepší lyžařky na světě,“ říká zlatá olympijská medailistka. Před talentovanou Češkou se umístily dvě Švýcarky a jedna Američanka. Zlato brala švýcarská lyžařka Lara Gut-Behrami, její krajanka Corinne Suter pak skončila druhá.

Titul neobhájila Američanka Mikaela Shiffrin, která se musela smířit s bronzem. Jednu z nejlepších lyžařek současnosti stála lepší umístění podobná chyba, jakou předvedla Ledecká.

Související články

Další články