Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ester Ledecká spojila Česko! 3 věci, které nás její triumf naučil

Gratulujeme! Ester Ledecká spojila Česko.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 31 fotografií
Ester Ledecké (22) se podařila mimořádná věc. Nejsou to jen dvě zlaté olympijské medaile, které z Koreje doveze. Ester dokázala na okamžik spojit znesvářené Česko. A to se rozhodně počítá. Co nás její triumf naučil?

Ester Ledecká (22) se ve dvaadvaceti letech stala největší osobností korejské olympiády. Podařila se jí mimořádná věc. Kromě dvou zlatých medailí, které vybojovala, dokázala na okamžik spojit znesvářenou českou veřejnost.

Česko momentálně dělí vztah k prezidentu Zemanovi (73), názory na EU a na přátelství s Ruskem. Dělí nás názory na ukrajinskou krizi, premiéra Babiše a na otázku uprchlíků.

Díky Ester Ledecké jsme na to všechno na chvíli zapomněli a společně se radovali z úspěchů mladé holky, která má kariéru před sebou, ale už nyní je legendou světového sportu. Spojovat Česko do té doby uměl snad jen hokej…

Co nás Ester Ledecká naučila?

  • 1. Bojuje se až do konce!

Závodí se až do konce. Dokud není poslední závodník v cíli, vždy se může stát zázrak. To přesně se stalo v závodě superobřího slalomu. Televize ukončily své vysílání, bossové z olympijského výboru gratulovali k triumfu Rakušance. Jenže na startu ještě byly nějaké závodnice. Televizní stanice se pak za přešlapy musely omlouvat. Nebohá Rakušanka Anna Veith stála v cíli a nechápala, co se stalo. Přitom i ona měla s pokorou čekat, až ten olympijský kopec sjedou všechny závodnice.

  • 2. Kdo má peníze, má výhodu

A neplatí to jen v našem justičním systému. Kdo si najme kvalitního právníka, má prostě výhodu. Platí to i ve sportu. Janek Ledecký uvedl, že viděl i mnohem talentovanější děti, než je jeho dcera. Ale jeho rodina měla možnost dát do Esterčiny kariéry miliony. To každý nemůže. Když máte peníze, máte k úspěchu blíže.

  • 3. Nenechat si vždy radit od moudrých

Ester Ledecká a její tým šly cestou vzdoru. Ester to moc nešlo ve škole, tak si to u Ledeckých zařídili jinak. Pak od lyžařského svazu slyšeli, že nejde dělat dva sporty najednou. Pak to slyšeli od odborníků, že na vrcholové úrovni nejde závodit na lyžích i na prkně. A nakonec slyšeli, že se Ester musí bavit s novináři, že je to slušné a že když se s novináři bavit nebude, otočí se to proti ní. Ester dokázala, že tyhle rady byly o ničem.

Související články

Další články