Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Ester Ledecká šokuje: Je příbuzná s americkou olympioničkou Katie Ledecky

Zdroj: Se souhlasem E. Ledecké
Sestry na dálku

Královna sněhu Ester Ledecká (26) šokovala fanoušky. Nejenže ukázala vysportovanou postavu u bazénu, ale také navíc prozradila, že je příbuzná s další olympijskou vítězkou, americkou plavkyní Katie Ledecky (24).

Ester Ledecká je příbuzná slavné olympioničky

Ester a Katie. Nové sportovní duo? Dost možná, jsou totiž příbuzné. Královna sněhu Ester Ledecká (26) sdílela svou vypracovanou figuru v plavkách u bazénu. Co ale zaujalo fanoušky ještě víc, byl popisek, kterým dcera Janka Ledeckého snímek doplnila.

"Tak si představte, že můj děda z rodokmenu zjistil, že máme s Katie Ledecky společný předky! Ale zatímco ona shrábla všechny plavecký geny a válí v bazénu, ja se u něj jenom válím," šokovala s tím, že je příbuznou známé Kathleen Genevieve Ledecky (24), americké plavkyně a pětinásobné olympijské vítězky. Je vidět, že geny se zkrátka nezapřou.

Sestry na dálku

Původně to začalo jako vtip. Samotná Katie Ester po olympiádě v Pchjongčchangu vzkázala, zda náhodou nejsou příbuzné. To brala ale jako legraci. Katie, která se narodila v Americe, má českého dědečka. Jmenoval se Jaromír a do USA odcestoval po druhé světové válce lodí. Velká část jeho rodiny zemřela rukou nacistů v koncentračních táborech. Katie se pak narodila Jaromírově synovi Davidovi.

Katie Ledecky ohromila svět už v šestnácti, kdy vybojovala čtyři zlaté medaile na mistrovství světa v Barceloně. Ester získala dvě zlaté medaile na olympijských hrách roku 2018, to jí bylo 23. Sportovkyně Katie Ledecky teď bojuje o vítězství v Tokiu a palce jí drží i její "ségra na dálku" Ester.

Související články

Další články