Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Ester Ledecká nedostala peníze za olympijské zlato: Je to ostuda, zlobí se otec!

Jak tohle dopadne?
Zdroj: Eurosport
+ Dalších 21 fotografií
Už tento pátek se bude zlatá olympionička Ester Ledecká (23) pokoušet vyhrát coby Královna bílé stopy. Bohužel ji ale trápí úplně jiné problémy, které dokázaly rozohnit i jejího otce Janka Ledeckého (55). Ester totiž nedostala ještě peníze za olympijské zlato a navíc nové vedení českého alpského lyžování chce využít k naplnění rozpočtu potenciál právě zlaté Ester.

Ester Ledecká má hodně špatnou náladu, a to ji čeká již za pár dní obhájení Královny bílé stopy. Nové vedení českého alpského lyžování chce využít k naplnění rozpočtu potenciál právě zlaté Ester, a to se jí samozřejmě nelíbí.

Největší problém je v tom, že v minulosti veškeré výdaje na kariéru Ester platil její otec Janek Ledecký a před nějakou dobou se svěřil, že se jednalo zhruba o částku 12 milionů korun. „Tohle mě nenapadlo v nejdivočejších snech,“ rozohnil se Ledecký pro portál isport.blesk.cz.

„Svaz v minulosti nebyl schopen zajistit sponzory, takže plochy byly vždy závodníků, ti je vyžívali pro svoje sponzory, aby mohli zajistit svoji závodní činnost. V momentě, kdy se někomu podaří takový úspěch, je za to potrestaný.“

„Svaz měl vždycky blokaci, kterou nevyužil. Od září pak měla Ester k dispozici všechny plochy, aby si zajistila finance sama,“ popisuje manažer Sport Investu Viktor Valta. „Ester v minulosti dostávala podporu. Samozřejmě jí nepokryjeme fungování celého týmu, můžeme se bavit o dvaceti procentech." „Naše záchrana je reprezentační smlouva. Všichni reprezentanti ji musí mít. Jsme povinni se starat o fungování úseku. Věřím, že se dohodneme,“ říká zase Forejtek.

Jde také o to, že Ester prozatím nedostala ani finance za své zlaté medaile, které se měly pohybovat okolo 3 500 000 korun a další 1 200 000 korun měl inkasovat její realizační tým.

„Zatím nikdo nedostal ani korunu, ani realizační tým, ani Ester." „Je opravdu úplně neuvěřitelné, že v takové situaci svaz přišel s požadavkem, že by Ester měla platit peníze svazu. Vrátili jsme se sakumprásk šest let zpátky do momentu, kdy Ester jezdila žákovskou kategorii a všechno jsme si platili sami. Je to ostuda, hanba a křivda," zakončil naštvaný otec Ester.

Související články

Další články