Ester Ledecká skončila v kombinaci čtvrtá. Od medaile ji dělilo osm desetin

Ester Ledecká na ZOH 2022.
Zdroj: Profimedia
ZOH 2022

Ester Ledecká obsadila čtvrté místo v kombinaci a zaznamenala svůj nejlepší letošní olympijský výsledek na lyžích. Trojnásobnou olympijskou vítězku dělilo v Jen-čchingu od medaile osm desetin. Zlato obhájila Švýcarka Michelle Gisinová, úřadující mistryně světa Mikaela Shiffrinová nedokončila slalom.

Ester Ledecká byla po sjezdu těsně druhá a do slalomu, který prakticky netrénuje, se pustila odvážně. Jasně porazila vítězku sjezdu Christine Scheyerovou. Po výpadku Shiffrinové ji nakonec předčily jen výborné slalomářky Gisinová, další Švýcarka Wendy Holdenerová a Italka Federica Brignoneová.

Čtvrtým místem se Ledecká postarala o třetí nejlepší výsledek české výpravy na ZOH v Pekingu po svém zlatu z paralelního obřího slalomu na snowboardu a bronzové medaili rychlobruslařky Martiny Sáblíkové v závodě na 5000 metrů.

Byla o osm desetin zpět

Odstupy na předních příčkách kombinačního závodu byly veliké. Gisinová vyhrála o 1,05 sekundy před Holdenerovou. Brignoneová na vítězku ztratila 1,85 sekundy, Ledecká byla dalších osm desetin zpět. Druhá Češka Tereza Nová skončila po řadě výpadků čtrnáctá. Na startu bylo 26 lyžařek, patnáct jich závod dokončilo.

Co dělat při jaderné havárii: Základní rada zní schovej se a zůstaň v kontaktu, říká Dana Drábová