Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Eso pro hokejovou reprezentaci! Hvězdný ostrostřelec Pastrňák dostal od Bostonu souhlas ke startu na MS

David Pastrňák: Posílí hvězdný útočník reprezentaci na MS v hokeji? Od Bostonu dostal ke startu souhlas
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
ms v hokeji

Zpráva, na kterou netrpělivě čeká celé hokejové Česko. Posílí David Pastrňák reprezentaci na mistrovství světa v Tampere? Ano, je to jisté! Podle informace isport.cz dal Boston Bruins, za který hvězdný útočník válí a který vypadl v boji o Stanleyův pohár, ke startu na turnaji souhlas. 

Skvělou zprávu, se kterou přišel jako první isport.cz, pak během úterý oficiálně potvrdil pro hokej.cz generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd.

Pětinásobný vítěz Zlaté hokejky má za sebou v NHL povedenou sezonu. V 72 utkáních nastřádal 77 bodů za 40 gólů a 37 asistencí. V play off se však jeho Bruins nevedlo, ztroskotali hned v prvním kole na Carolině a vedení národního mužstva netajilo, že má o ostrostřelce enormní zájem.

David Pastrňák: Ze tří startů na MS si medaili nepřivezl

Byla otázka, zda klub Pastrňákovi kvůli zdravotním komplikacím dá ke startu na finském turnaji souhlas. Stalo se a 25letý křídelník se ve středu připojí k mužstvu.

Pastrňák si na MS zahrál třikrát, naposledy v roce 2018 v Dánsku, kde si zahrál s Davidem Krejčím, tehdejším parťákem z Bostonu, který nechybí ani na letošním šampionátu.

Pasta ze všech tří MS odjel s prázdnou. Klapne medaile letos? Na odpověď si musíme ještě pár dnů počkat, na každý pád národní tým v Tampere dál posiluje. Vedle Pastrňáka totiž dorazí ještě útočník Toronta David Kämpf. Nečekaně se s turnajem naopak loučí Dominik Simon, který z osobních důvodů musel odletět domů, jak informoval web hokej.cz.

Eben vzpomíná na hvězdy, se kterými se za roky festivalu setkal: Čím ho ohromil Redford nebo Banderas?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy