Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Erotikou nabitá svatojánská noc: Vyrobte si elixír lásky a nezávazně si zadivočte

Erotikou nabitá svatojánská noc: Vyrobte si elixír lásky a nezávazně si zadivočte
Zdroj: profimedia
tradice

Již naši předkové věřili, že svatojánská noc, která letos připadá na noc ze středy 23. června na čtvrtek 24. června, je stvořena pro lásku a milování. Je také spojená s kouzly, magií a nejúčinnější silou léčivých bylin. Noc byla považovaná za zkoušku manželství a také bylo přáno sexu na jednu noc. Pojďme si některé tradice této magické noci připomenout.

Svatojánská noc dostala svůj název po příchodu křesťanství do našich zemí, konkrétně po Janu Křtiteli, a patřila k tradici, která byla stvořená pro noc plnou milování a na poli lásky se mohlo dělat vše, co se jinak dělat nesmí.

Sex na jednu noc

Byla to tedy ideální noc, kdy se lidé beztrestně mohli oddávat nezávaznému špásování na jednu noc, ovšem byla také zkouškou manželství.

Zamilovaní se podle pověstí vydávali během svatojánské noci do lesů, kde hledali zlaté kapradí a pohádkové poklady. Pravděpodobně se ale pouze vydávali užít si uvolněného sexu.

Bylinky natrhané za noci svatojánské

Také se traduje, že byliny, které jsou nasbírané právě za noci svatojánské, mají díky síle Slunce tu nejúčinnější léčivou moc. Proto neváhejte a zkuste toho využít - použijte byliny k vylepšení pokrmu nebo si udělejte výborný čaj.

Neprovdané dívky trhaly "devatero kvítí", které však musely sbírat mlčky a nesměly se ohlédnout. V tu noc si byliny kladly pod polštář a nechaly si zdát sny o svém budoucím ženichovi.

Mladí muži také slavili svatojánskou noc přeskakováním ohně, což jim zajistilo pevné zdraví a dlouhý život. Ohně přeskakovaly také dvojice, jež zkoušely, zda bude jejich manželství šťastné. Když se ruce páru rozpojily, bylo to špatné znamení.

Elixír lásky

Pokud se chcete této magické noci po tradiční stránce také zúčastnit, máte více možností. Jednou z nich je i připravit si svatojánský elixír lásky. 

Recept: Smícháme tři květy třezalky, mateřídoušky, heřmánku, sedmikrásky, kopretiny, jahodníku, kontryhelu, mařinky a routy, zalijeme 900 ml vroucí vody, ideální je pramenitá, necháme vyluhovat devět minut. Scedíme. Poté vyslovte své milostné přání.


Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy