Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Eritrejský migrant shodil pod vlak ženu a malé dítě. Němci neví, jak mají bestiální čin hodnotit

Zdroj: youtube.com
VIDEO
V pondělí se ve Frankfurtu odehrála šokující scéna. Eritrejec, který do země přicestoval ze Švýcarska, shodil před přijíždějící vlak matku s osmiletým synem. Chlapec pád pod vlak nepřežil. Německá veřejnost řeší, jakým způsobem muže potrestat a proč k útoku došlo. Bestiální čin komentují politici.

Podle všech dostupných informací útočník oběti neznal a jednal zcela bez motivu. "Kdo má něco z toho, že srazí osmiletého pod vlak?," uvedl kriminalista Axel Petermann pro deník Die Welt.

Motiv k šokujícímu činu prostě zcela chybí. Německá veřejnost se ptá, proč k útoku došlo. Kriminalisté pracují se třemi základními verzemi. Je možné, že čtyřicetiletý muž byl pod vlivem drog. Může se jednat o duševně chorého člověka. Deník Frankfurter Allgemeine Zeitung píše, že mohlo jít o útok člověka, který je napojený na Islámský stát. Také se hovoří o tom, že podobných nečekaných útoků na civilisty může přibývat. Zjistilo se totiž, že muž se do kolejiště pokusil shodit také osmasedmdesátiletou seniorku, ta ale měla štěstí a spadla jen na peróně.

Švýcarská policie potvrdila, že útočník žil v kantonu Curych a před několika dny přijel vlakem z Basileje do Frankfurtu. Má povolení k trvalému pobytu ve Švýcarsku, kde žije od roku 2006. Je ženatý a má tři děti, uvedl německý magazín Focus. Zraněná čtyřicetiletá matka a její mrtvý osmiletý syn měli německé občanství. Útočníka viděli poprvé až v kritický den.

Vraždu komentují novináři, psychologové i politici. Členové AfD tvrdí, že vražda má příčinu v politice otevřených hranic. Místopředseda AfD Georg Pazderski uvedl, že média se snaží zamaskovat pravé příčiny bestiálního případu. Podle prohlášení místopředsedy AfD není německá veřejnost v bezpečí.

Související články

Další články