Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Eritrejec, který v Německu házel lidi pod vlak, je nemocný: Skončil v léčebně

vražda
Eritrejec, který v červenci na nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem shodil pod přijíždějící vlak matku a jejího osmiletého syna, je podle informací webu tz.de hospitalizován na psychiatrii. Žena skončila v nemocnici, malý chlapec však na místě zemřel. Hrozí, že vrah neskončí ve vězení, ale zůstane v léčebně.

Eritrejec Habte A. podle lékařů trpí některou z chorob spektra schizofrenie, nejpravděpodobněji paranoidní schizofrenií. Státní zastupitelstvo uvedlo, že hospitalizace muže na psychiatrii je nezbytná, prý totiž představuje nebezpečí pro sebe i pro širokou veřejnost.

Ačkoliv se incident stále vyšetřuje jako vražda, pro muže bude polehčující okolností, že nemocí trpěl už v době, kdy matku se synem pod vlak shodil. Jeho schopnost kontroly a příčetnosti prý byla značně snížena.

Čtyřicetiletý muž původem z Eritreje na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem strčil v červenci na nástupišti 7. koleje pod přijíždějící vlak mladou ženu a jejího osmiletého syna. Některá média hovoří o tom, že se měl pokusit do kolejiště shodit ještě další osoby a následně chtěl z místa činu utéct.

Lidé z jeho okolí tvrdí, že psychická nemoc se na něm začala projevovat během loňského léta, kdy začal trpět paranoií a slyšet hlasy.

Související články

Další články