Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Erika Stárková bojuje o Thálii: Po Dáše z Mostu a Tváři předvedla další majstrštyk

Erika Stárková bojuje o Thálii: Po Dáše z Mostu a Tváři předvedla další majstrštyk
Zdroj: Instagram/archiv Eriky Stárkové
+ Dalších 7 fotografií
divadelní ceny
Divadelní Ceny Thálie už znají nominované herce a herečky. Nečekaně je letos odhalili online. A za celoživotní dílo znají už i oceněné, jsou jimi herec Josef Abrhám (80) a herečka Hana Bauerová (89). Na to, jestli si sošku nakonec odnese, si počká zpěvačka a herečka Erika Stárková (36). Role Dáši neboli Pavla ze seriálu Most! tak pro Stárkovou dost možná nezůstanou vrcholem její kariéry, jak jí někteří přisuzovali. Letošní předávání cen se v Národním divadle obejde bez diváků.

Divadelní Ceny Thálie uděluje každoročně Herecká asociace, letošní ceny budou ale něčím přece jen jiné. Nominované netradičně oznámili online a samotné předávání v Národním divadle se uskuteční bez diváků. Přitom jde o tolik známých jmen a tváří, navíc předávání se stává každý rok velkým hereckým svátkem. Koronavirus ale překazil i tuto událost, diváci ale budou moci sledovat online přenos.

Ceny za celoživotní dílo jsou letos už rozdané předem. Kdo si je odnese? „Jde o umělce, který si přísně střeží svůj osobní život a nevydává ho veřejnosti všanc. Jde o herce, který střídmě, až úsporně pracuje s vnějšími výrazovými prostředky a vyniká vnitřní noblesou, působivou v rolích dramatických a účinně ‚shazovanou‘ v postavách komických. Jde o člověka, z nějž je cítit velká pokora k tvůrčí cestě, pro kterou se rozhodl,“ vysvětluje web Thálie rozhodnutí ocenit Josefa Abrháma

A letos se nově udělují za činohru rovnou ceny dvě. Druhá putuje k činoherní herečce a legendě Jihočeského divadla Haně Bauerové. Za celoživotní přínos muzikálu má cenu jistou Hana Talpová, nejen výborná zpěvačka, ale také herečka a dabérka. Za celoživotní přínos opeře dostane Thálii tenorista Jan Malík a za balet ocení členku Národního divadla Anetu Voleskou.

O Thálii bojuje Erika Stárková s Tomášem Savkou

Muzikál Lazarus pojednává o díle a životě Davida Bowieho Erika Stárková v něm hraje Dívku. „Tajemná, dětsky naivní a upřímně bezelstná, s vnímavostí a dojmem bezprostřední iluze kraluje nejen herecky,“ píše se na stránkách Thálie. „Její interpretace a originální pojetí písně Life on Mars se pak stává jedním z vrcholů celého představení,“ dodává k medailonku Stárkové Herecká asociace.

Ve velkém světě showbyznysu se dosud neznámá Stárková proslavila jako transsexuálka Dáša v seriálu Most! Někteří diváci měli za to, že už jí roli nikdo „neodpáře“. Výborná zpěvačka a herečka exceluje ale právě na divadelní scéně či v muzikálu. Svůj um předvedla také v pořadu Tvoje tvář má známý hlas například jako Christina Aguilera, Rag´n´Bone Man nebo Marika Gombitová Zkrátka hereckých poloh ukazuje nespočet.

Tomáš Savka by svou nominaci mohl proměnit díky své "nonšalanci s brilantní intonací a díky herecké všestrannosti". V Národním divadle v Ostravě hraje v inscenaci Pět let zpět spisovatele Jamieho Wellersteina. Ale pozadu nezůstávají ani méně známá jména, ale ne méně talentovaná. Ať už jde o Jitku Hlaváčovou, Terezu Groszmannovou nebo Jana Fišera za činohru. V tradičních kategoriích najdete osmnáct jmen a přibyly kategorie další a mezi nimi například sekce alternativní divadlo. Celkem je na 34 nominovaných talentovaných umělců, herců, performerů a tanečníků.

Letošní předávání cen bude už 27. v pořadí. Těšit se na něj můžete už 14. listopadu od 20 hodin v online přenosu. Své ceny si odnese 18 laureátů.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy