Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Erika (4) živořila s rodiči mezi bezdomovci: Pokousal ji tam pes, skončila v Klokánku

Ilustrační foto.
Zdroj: pixabay
chudinka
Smutný osud potkal čtyřletou Eriku, která se ocitla s rodiči na ulici. Přespávala s nimi ve stanu ve velmi drsných podmínkách. Poté, co ji kousl pes do obličeje, byla ošetřena v nemocnici a úřady ji rodičům ihned odebraly. Nyní žije v zařízení pro ohrožené děti Klokánek.

Bezdomovci Jan C. a jeho žena Jana nyní žijí na okraji Chomutova ve stanovém městečku, kde přebývají s dalšími lidmi bez domova. Do přechodného bydliště bezdomovců se zašla podívat i hlídka strážníků, která si na zemi všimla dětských hraček a botiček.

"Naši strážníci si všimli, že u jednoho stanu jsou dětské hračky a boty," popsal redakci idnes.cz zástupce ředitele Městské policie Chomutov. U stanu prý pobíhali dva psi. "Jeden byl divočejší a rodiče přiznali, že pes jejich dcerku kousl do tváře," popisuje dál. Z toho důvodu strážníci informovali sociální odbor magistrátu.

"Přišli policajti a ptali se mě, jestli tu mám dítě. Viděli dětské hračky. Nejprve jsem zapíral, pak jsem to přiznal. Malou kousl pes do tváře, proto skončila v nemocnici, pak nám ji sebrali a je v Klokánku. Psy jsem dal do útulku, protože nebyli očkovaní," odvyprávěl Jan.

Rodina musela vyžít z dávek od státu, které byly osm tisíc. Po odebrání malé Eriky dostávají partneři už jenom pět tisíc. Podmínky k žití jsou tam opravdu drsné. Pro pitnou vodu chodí na autobusové nádraží, jídlo shánějí, kde se dá. Pro Eriku je proto pobyt v Klokánku vysvobozením. Rodiče ji mohou navštěvovat a do doby, než si najdou bydlení, bude dívka v zařízení. "O dítě je postaráno," potvrdila mluvčí radnice v Chomutově Denisa Špeilová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy