Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Erdoganovi si potrpí na luxus: Přepychový palác a utrácení milionů za zbytečnosti

Zdroj: profimedia
+ Dalších 13 fotografií
mají rádi luxus
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan (65) má rád moc, luxus a přepych. Důkazem toho je palác, který si nechal vystavět za miliardy korun. Ani jeho manželka nezaostává. Té nedělá problém během dne utratit miliony například za starožitné zboží. Jak si žijí manželé Erdoganovi?

Ne každý prezident si potrpí na luxus a přepych. A pokud ano, málokterý to dává tak moc najevo jako ten turecký. Recep Tayyip Erdogan si totiž za Ankarou nechal vystavět palác, o kterém se jiným může jenom zdát.

Bílý palác v Ankaře

Ak Saray neboli Bílý palác vystavěný na okraji hlavního města Turecka je opravdu pompézní stavbou. Cena se údajně v přepočtu na české koruny vyšplhala až k neuvěřitelným 45 miliardám. Plocha, na které je palác postaven, zabírá více než čtyři kilometry čtvereční, což je zhruba pět Václavských náměstí. Uvnitř se nachází 1150 místností, několik bazénů i turecké parní lázně a sauny.

Původně začal Erdogan budovat palác jako premiérskou rezidenci. Jenže se pak stal prezidentem a účel paláce se změnil. Opozici se samozřejmě Erdoganovy mocenské rozmachy nelíbily. Nejvyšší soud tedy rozhodl, že byl palác postaven protizákonně. Na což Erdogan reagoval tím, že soudu se netýká dohled nad prezidentskými aktivitami. Ve fotogalerii naleznete, v čem si Erdogan žije.

Emine Erdogan

Manželka tureckého prezidenta Emine Erdogan (64) také není zrovna spořivá. Někteří si ale myslí opak, protože to ona sama tvrdí. Do novin, jež vlastní její manžel, se první dáma Turecka zpovídala o tom, jak například v kuchyni dohlíží na šetrnost. Že z jablečných slupek se vyrábí ocet, aby nepřišly nazmar a z olivových pecek se ještě připravuje omáčka. Jenže pravda je úplně jiná.

Emine má ráda luxus. A ve velkém. Například její oblíbený bílý čaj vyjde na zhruba padesát tisíc za kilogram. Zkrátka rozhazuje peníze, kudy chodí. Ráda doprovází manžela na služebních cestách. Když byli spolu jednou v Bruselu, Emine si pro sebe nechala zavřít celý obchodní dům. Utrácí za luxusní oblečení, kabelky, ale především si potrpí na starožitnosti

Související články

Další články