Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Erdogan Atalay z Kobry 11 slaví 54. narozeniny: Soukromí má podobně akční jako honičky na dálnici

Hvězda Kobry 11 Erdoğan Atalay s manželkou Katjou Ohneck.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Narozeniny
Revírem Erdoğana Atalaye jsou dálnice. Jeho tempo je vražedné. Před legendárním Semirem Gerkhanem z Kobry 11 zkrátka nikdo neuteče. Neméně dramatický jako filmové honičky je i jeho osobní život: oženil se až napodruhé a příchod jeho druhé dcery na svět málem skončil tragédií. Teď populární německý herec, který má po svém otci turecké kořeny, slaví své 54. narozeniny.

Erdoğan Atalay není pouze skvělým hercem, ale také úspěšným scenáristou a producentem. Rodáka z Hannoveru to k herectví táhlo už na základní škole, kde začal navštěvovat dramatický kroužek.

Erdoğan Atalay jako Semir Gerkhan

A jak se brzy ukázalo, nešlo jen o nějaký dětský rozmar, protože už ve svých jednadvaceti letech studoval herectví v Hamburku. Vzorem mu mohl být i jeho turecký otec, který měl za sebou několik hereckých zkušeností. Mimochodem, Atalay turecky vůbec neumí…

Erdoğan díky studiu herectví nakoukl i do tajů malých divadelních rolí a v roce 1995 vyhrál konkurz na Semira Gerkhana – tedy policistu z akčního seriálu Kobra 11, se kterým je od té doby úzce spjatý. Zatímco po boku nesmrtelného Semira se vystřídalo už několik policejních kolegů, on je v seriálu doteď a v roce 2016 se stal dokonce jeho producentem.

Osobní život tohoto akčního hrdiny je však daleko poklidnější než ten filmový. S jeho vztahy už je to ale o něco zajímavější. Se svou první partnerkou žil dlouhých jedenáct let a v roce 2002 se jim narodila dcera Amira Pauleta Melisande. O dva roky později se konala veselka, ale jejich zamilovaný příběh skončil v roce 2010, kdy podali žádost o rozvod.

Jeho srdce vzplálo znovu o dva roky později s hereckou agentkou Katjou Ohneck. Na Vánoce roku 2016 svou přítelkyni požádal na Maledivách o ruku a už o týden později se na pláži za doprovodu šumění moře vzali. Pohádková svatba však měla jednu trhlinu, jejich obřad totiž nebyl v Německu legálně uznán.

Nový termín jejich svatby byl naplánován na 7. července roku 2017, což už měla být klasická svatba s hostinou, rodinou a přáteli. Jenže i tato veselka byla zrušená. Důvod? Špatné postavení hvězd, kvůli kterému by se do jejich společného života mohly vloudit temné síly, což nevěsta nechtěla riskovat. Nakonec se tak vzali až v říjnu téhož roku na zámku v Heidelbergu.

Erdoğan Atalay hraje se svou dcerou a miluje rychlou jízdu autem

Na svatbě byla přítomna i Atalayova nejstarší dcera Pauletta Pollman, se kterou má skvělý vztah. Dokonce spolu hrají i v pokračování Kobry 11, která je pod Erdoğanovým vedením. V seriálu je můžete vidět ve stejném vztahu – tedy otce a dcery, na kterou je Atalay náležitě pyšný. „Je to skvělé. Je to spousta legrace, protože má velký talent a jednoduše to celé zvládá,“ řekla hvězda seriálu televizní stanice RTL pro portál m.news.de.

Necelý rok po svatbě, v roce 2018, se páru narodila nejmladší dcera Matilda, jejíž příchod na svět byl však velmi dramatický. Atalayova žena i dcera bojovaly o život, vše ale naštěstí dobře dopadlo a nyní všichni společně tvoří, ještě spolu se synem Marisem, který se narodil v roce 2012, kompletní a spokojenou rodinu.

Oblíbený herec taky rád pomáhá druhým. Více než dvacet let je dobrovolníkem u křesťanského projektu Archa, jež bojuje proti dětské chudobě v Německu. Také je kmotrem pomoci postiženým v Černobylské oblasti a zároveň je zapojený do projektu Německo čte dětem.

Od své seriálové postavy je však Erdoğan Atalay velmi odlišný. Co je ale spojuje, to je svižný styl jízdy autem. V jednom z rozhovorů se dokonce svěřil, že je za to často pokutován.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy