Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Epidemiolog Rastislav Maďar končí v expertní skupině: Zabalil to na vlastní žádost

Epidemiolog Rastislav Maďar končí v expertní skupině: Zabalil to na vlastní žádost
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
boj s virem
Epidemiolog Rastislav Maďar na vlastní žádost skončil v pracovní skupině ministra zdravotnictví. Podle informací agentury ČTK o tom ministra Adama Vojtěcha informoval už v pátek. Maďar byl považovaný za jednoho z největších odborníků mezi epidemiology.

Co odstartovalo Maďarův pád? Je to chaos kolem nařízení, která měla platit od 1. září Ministerstvo připravilo jeden návrh, který upozorňoval, že roušky budou nutné i na školních chodbách.

Později se do věci kolem roušek vložil premiér Babiš s tím, že novým pravidlům kolem roušek nerozumí. Vojtěch byl pozván na kobereček a Babiš oznámil, že pravidla kolem roušek budou změkčena. Zároveň premiér uvedl, že tým na ministerstvu připravil pro Vojtěcha chaotické podklady.

Bylo také rozhodnuto, že tým epidemiologa Rastislava Maďara bude nově spadat pod řízení hlavní hygieničky Jarmily Rážové. "Pan docent Maďar chtěl, aby plošná opatření byla bez ohledu na semafor. My jsme ale chtěli, aby opatření byla řízena semaforem a dalšími daty z chytré karantény, protože jinak semafor nemá smysl,“ řekl portálu Seznam Zprávy hlavní architekt takzvané chytré karantény Petr Šnajdárek.

Bral jsem to jako poslání, říká Maďar

"Bral jsem to dosud jako službu lidem, za kterou jsem nechtěl ani korunu. Byla to z mé strany v mnoha ohledech oběť, věc principu, ale abych musel čelit zákeřným podpásovým útokům, to nemám zapotřebí," uvedl Maďar pro agenturu ČTK.

Skončil na vlastní žádost

V pondělí je ale vše jinak. Rastislav Maďar na vlastní žádost skončil jako člen pracovní skupiny ministra zdravotnictví pro uvolňování karanténních opatření. Členy skupiny jsou kromě Maďara také ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek, hlavní hygienička Jarmila Rážová, Jan Kynčl ze Státního zdravotního ústavu, Roman Chlíbek z České vakcinologické společnosti a anesteziolog Vladimír Černý.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy