Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Epidemiolog Maďar: Smrt tchyně v přímém přenosu. Děkuji ti, Alenko, napsal

Epidemiolog Maďar: Smrt tchyně v přímém přenosu. Děkuji ti, Alenko, napsal
Zdroj: profimedia.cz
Tragédie

Epidemiolog Rastislav Maďar zažívá těžké chvíle. V pondělí měl sice oslavit své 48. narozeniny, ale místo gratulací přijímá spíše slova útěchy. V neděli na následky koronaviru zemřela jeho milovaná tchýně, přičemž tuto smutnou událost se Maďar dozvěděl v živém přenosu.

Jak informoval deník Blesk, v neděli ráno měl epidemiolog Rastislav Maďar plánovaný rozhovor s moderátorkou České televize Jolkou Krásnou. Interview probíhalo živě a online přes webkamery a Maďar zrovna vyprávěl o chystaném rozvolňování. Jenže v tu chvíli se ve vedlejší místnosti odehrála smutná koronavirová tragédie. Krátce před devátou se dozvěděl o úmrtí blízké osoby.

Z vedlejší místnosti se ozýval křik, který mohli zaslechnout diváci, kteří rozhovor v té době sledovali. Na dotaz moderátorky ohledně nebezpečí koronaviru odpověděl: „Především dochází k tomu, že... ty různé varianty, které se objevují, jsou infekčnější, ale nemusí být infekční jako ta britská varianta, která dominuje na našem území,” říkal Maďar pohnutým hlasem a ztěžka dýchal. Do očí se mu přitom zřejmě hrnuly slzy. „Já se omlouvám, budu muset končit. Omlouvám se,“ ukončil Maďar předčasně rozhovor.

Vysvětlení napsal o několik hodin později na svůj Twitter. „Dnes ráno jsi svůj boj navždy prohrála. Pouhý rok po své mamince. S námi tady ale budeš dál. Covid změnil Tvoje plíce na něco, přes co už nešlo dýchat. Nepomohly ani týdny na umělé ventilaci. Děkuji ti za všechno, Alenko,” vyjádřil se Maďar.

Koronavirus zasáhl plíce jeho tchyně na 90 procentech. „Nepomohla ani dlouhodobá péče na ARO. Byl to skvělý, pečující a vždy pozitivní člověk, který v životě nehledal problémy, ale vstřícná řešení. Život jinakonec stálo akutní multiorgánové selhání...,” zavzpomínal na svou tchyni Maďar.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy