Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Epicentrum koronaviru v USA: New York byl označen za už explodující bombu

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
Nákaza
New York je v současné době epicentrem nákazy koronaviru v USA a šíří se raketovou rychlostí. Za krátkou dobu se v USA stihlo nakazit víc lidí než v Číně za dlouhé čtyři měsíce. Márnice se postupně plní a federální vládu muselo město požádat o pomoc. Rychlost šíření nákazy totiž připomíná bombu, která už exploduje. S touto informací přišel web Novinky.cz

Víc nakažených než celá Čína mají Spojené státy a nákaza koronaviru rozhodně nezastavuje. Starosta města New York Bill de Blasio byl velmi upřímný o situaci ve městě a nebral si servítky. "Lze odhadnout, že se nakazí polovina. Možná víc než polovina Newyorčanů," uvedl. Město New York má zhruba 8 300 000 obyvatel.

Bomba jménem New York

V New Yorku je téměř 40 000 nakažených a 466 úmrtí. Například New Jersey je druhé v pořadí, ale nakažených je tam "jen" necelých 7 000. Mezi městy je tak obrovský skok a New York byl označen za bombu, která už exploduje.

Craig Spencer pracuje ve fakultní nemocnici na Manhattanu a nestačil se divit, jak je nákaza rychlá. "Když jsem šel minulý týden do práce, byli mezi pacienty jeden nebo dva se symptomy onemocnění COVID-19 Během včerejška byl nakažen každý," uvedl Craig. Nemocnice ani nemají kapacity pro přijetí tolika lidí.

Nedostatek přístrojů

V celém městě jsou tisíce nakažených a mnoho z nich má vážné respirační obtíže. Je tedy potřeba je napojit na plicní ventilaci, což však není možné. Nemají totiž dostatek přístrojů. Čtyři pětiny pacientů končí na JIP a jsou bez plicní ventilace.

"Bez jejich dostatečného množství budeme nuceni dělat velmi vážná rozhodnutí," varoval Antony Fauci, který je hlavním vládním expertem na infekce. Guvernér státu New York Andrew Cuomo uvedl, že lékaři chtějí vyzkoušet nasazení jednoho ventilátoru dvěma pacientům současně. Stát chce, aby nemocnice rozšířily lůžková oddělení a v plánu je stavba nouzové nemocnice.

Na chvilku oblíbený

Americký prezident Donald Trump si v minulosti velmi protiřečil a zprotivil si ještě víc lidí než dřív. Nouzový stav, který byl vyhlášen 13. března, však lidé ocenili a negativní postoj Američanů k Trumpovi se změnil. To však netrvalo dlouho a opět je kritizován, aniž by něco vážného provedl.

Solidarita hvězd

Americké hvězdy se snaží také pomáhat, Angelina Jolie darovala milion dolarů dětské charitě a Taylor Swift pomohla některým svým fanouškům, kteří ztratili práci. Začala totiž rozdávat poukázky v hodnotě tří tisíc dolarů, v přepočtu je to zhruba 75 tisíc korun.

Ale podobně jako Coronavirus Challenge na TikToku, kde slečna olizuje záchodové prkýnko, se zachoval šestadvacetiletý Cody Pfister. Ten se v obchodě natočil, jak olizuje zboží na pultě a ještě předtím hlasitě prohlásil: "Kdo se bojí koronaviru?". Mladík byl odvezen policií a teď čelí obvinění z teroristického vyhrožování.

Související články

Další články