Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Energie k překonávání překážek a pomocná ruka těm, kteří jsou na startu

Energie k překonávání překážek a pomocná ruka těm, kteří jsou na startu
Zdroj: Huawei
Pomoc

Překonat nástrahy života je leckdy velmi těžké i pro dospělého. A co teprve, když jste malé dítě toužící po zapadnutí mezi kamarády, nebo mladý člověk s velkými plány na samém začátku dospělosti? Plnění snů může být v tu chvíli běh na dlouhou trať. Díky několika pozorným lidem se však celá tisícovka přání dočká šťastného konce.

Téměř každý máme v okolí někoho, kdo by si zasloužil pomoc nebo podporu, ale neví, kam se obrátit. Jak by to však vypadalo, kdyby se vás v práci na toto téma zeptal zaměstnavatel? Právě tak vznikl projekt 1000 Dreams, který plní sny těm, jež si je pro nepříznivé okolnosti často sami splnit nemohou.

„Poprosili jsme všechny ve firmě, aby nám sami doporučili organizace či skupiny ze svého blízkého okolí, kterým by chtěli splnit přání,“ uvádí Dina Mašínová, vedoucí projektů společenské odpovědnosti ve společnosti Huawei.


Prostřednictvím jedenácti organizací - dětských domovů, nemocnic či léčeben, ale i neziskových organizací – tak byly obdarovány už stovky dětí. Rozdáno mezi ně bylo přes tisíc hraček a knih. Dostaly navíc vždy přesně to, co si dostat přály, nešlo o nahodilé, ale zcela konkrétní dárky. Jde o globální projekt Huawei, začal v roce 2019 a potrvá pět let.

Letos se daruje vzdělání

„Máme tady řadu dětí ze sociálně slabších rodin, a právě těm dělají dárky velkou radost,“ popisuje Miroslav Vacek, ředitel Olivovy dětské léčebny v Říčanech u Prahy.

Letošní rok bude však trochu jiný, darovat se nebudou hračky, ale vědomosti. Konkrétně letní vzdělávání a letní kurzy, a to prostřednictvím nevládní organizace Czechitas. Kurzy budou zaměřeny na IT problematiku a ačkoliv jsou určené pro všechny bez rozdílu, cílit budou zejména na dívky.

Dalším vzdělávacím projektem, který má mladým talentům usnadnit vstup do světa technologií, je program Seeds for the Future. Ten pro změnu cílí na studenty vysokých škol.

Studenti zamířili do Číny

Cílem programu je rozvíjet mladé talenty v oblasti komunikační a výpočetní techniky, podpořit výměnu know-how, vzájemné porozumění a zájem o sektor telekomunikací.


Do projektu se po celém světě zapojilo celkem 30 tisíc studentů ze 108 zemí a více než 350 univerzit. Přes 3600 studentů navštívilo centrálu společnosti Huawei a dostalo šanci učit se od těch nejlepších přímo v Číně. Za posledních šest let se programu zúčastnilo i šest desítek studentů z Česka, například posluchači z pražského ČVUT, Technické univerzity Ostrava a VŠTE České Budějovice.


Jejich dvoutýdenní studijní pobyt v Číně zahrnoval návštěvy R&D center společnosti Huawei, přednášky o problematice sítí či informace o 5G, ale i lekce čínské kultury. Studenti tak mohli proniknout do historie čínského národa i přiučit se základům čínského jazyka.Další články

Nejnovější kauzy