S energií se pracuje různě a existuje mnoho teorií, jak tuto sílu využít. Napadlo vás někdy, že i jednotlivé dny v týdnu přináší různé energie, a tak je můžeme využít k různým činnostem a rozhodnutím? Zajímá vás, jaké jsou energie jednotlivých dnů v týdnu?

Pondělí

Pondělí jakožto začátek týdne oplývá velmi tvůrčí a uměleckou energií. Je to tedy den jako dělaný pro všechny vaše koníčky, radovánky i náročnější činnosti. Právě tento den budete mít dostatek energie na vše, co potřebujete udělat. Jde také o den vhodný pro plození, a tak pokud chcete přivítat nový přírůstek do rodiny, je vhodné vhrnout se právě v pondělí do peřin. Jestli nám jde o magickou energii pondělí, nepouštějte se do žádných zvlášť těžkých rituálů, protože tento den je zasvěcen černé magii.

Úterý

Tento den má tu správnou energii pro veškeré fyzicky náročné aktivity. To znamená, že je vhodný pro cvičení, velký domácí úklid a podobné aktivity. Rozhodně si v úterý nedávejte za úkol žádné zdlouhavé a psychicky náročné aktivity. Obecně je úterý velmi vyčerpávajícím dnem, a tak zohledněte velkou psychickou únavu. Tento den není rozhodně vhodný pro magii žádného typu, a tak si od podobných aktivit dejte pauzu.

Středa

Středě vládne komunikace a schopnost učení. Proto se tento den věnujte všem aktivitám, které vás vzdělávají a někam posouvají či aktivitám spojeným s komunikací a lidskou spoluprací. Tento den je naprosto vhodný pro zapsání se do kurzu, usmíření se se svými soky nebo pro návštěvu muzea. Ať už budete ve středu dělat cokoli, rozhodně byste měli sršet vtipem a pozitivní náladou.

Čtvrtek

Den jako stvořený pro řešení finančních a pracovních problémů. Tento den budete nesmrtelní, a to ve všech ohledech. V práci budete mít dostatek energie pro plnění i těch složitějších úkolů. A čtvrtek je i vhodným dnem pro vyřízení hypoték, půjček či běžných bankovních schůzek. Co se týče magie, je to naprosto vhodný den pro uskutečnění nejrůznějších rituálů.

Pátek

Konec pracovního týdne vládne láskyplnou energií a vášní. Právě proto věnujte tento den své drahé polovičce a snažte se s ní strávit co nejvíce času. Zajděte si do kina, na večeři a využijte plně energii tohoto dne. I pátek je vhodným dnem pro magické rituály, a to především ty milostné.

Sobota

Energie soboty nás nutí pozastavit se a zapřemýšlet. Jde o den vhodný k bilancování a hodnocení celého týdne. Využijme energie pro to, být upřímní a otevření, a právě v sobotu se nebojme řešit věci všeho druhu. Relax v sauně či nad dobrou knihou je tou pravou zábavou pro tento den.

Neděle

Neděli využijme pro radost a plánování nových cílů a plánů. Vyjeďme si na výlet, splňme si svá přání a zapřemýšlejme, co nového potřebujeme a chceme v novém týdnu zažít. Rozhodně v tento den nic neřešte a ani se nepřepínejte. V neděli na rituály úplně zapomeňte a věnujte se jen sami sobě a svým blízkým.