Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Energický Jiří Krampol slaví 84 ve skvělé kondičce: Už ví, co udělá za 26 let

Na zdech má cenné vzpomínky.
Zdroj: Se souhlasem Miloše Schmiedbergera
+ Další 3 fotografie
NAROZENINY

Herec, bavič a moderátor Jiří Krampol (84) si sice poměrně nedávno poležel v nemocnici a chvíli to s ním vypadalo tak špatně, že už byl pomalu na druhém břehu, nakonec se ale ze všeho oklepal a dnes se cítí mladší o patnáct let. A co oslavenec řekl eXtra.cz o svých plánech na 110. narozeniny?

Jiří Krampol: Na svůj věk jsem fit

„Díky za přání. Musím to zaklepat, ale kromě toho, že jsem teď trochu nastydlý a zlobí mě kolena, zdraví stále obstojně slouží. Na to, kolik mi je, co jsem za plesnivého dědka, jak většina kamarádů a spolužáků už je na onom světě, to se mnou ještě tak špatné není. Cítím se docela fit,“ nemůže si vynachválit svůj život herecký bard Jiří Krampol.

„Oslavu chystám asi až za týden, to sezvu partu kamarádů na takový prodloužený oběd. Jinak jsem si na narozeniny šel sednout s přáteli na kafe,“ popsal eXtra.cz.

Plány na 110. narozeniny

Plány do budoucna má, i když řadu aktivit po nemoci zrušil. „Měl bych točit dva další filmy, tak na to se těším. A dál se uvidí. Určitě mám taky v plánu v roce 2050 učinit zásadní prohlášení, které pohne českou společností. Opravdu vás překvapí,“ říká smrtelně vážně.

Pak se ale zasměje. „V mém věku je troufalost cokoli si plánovat. Říká se: ‚Jestli chceš pobavit Boha, tak si dělej plány.‘ Ale pokud zdraví dá, tak tu chci ještě nějakou chvíli strašit. Člověk si po nemoci váží života mnohem víc. Líbí se mi tu,“ uzavřel někdejší lamač ženských srdcí Jiří Krampol své povídání pro eXtra.cz.

Záchrana života

Zdraví se mu paradoxně zlepšilo po boji o život. „Nebudete mi to věřit, ale co mě pustili z nemocnice, vrátil se mi zrak, vidím a slyším líp a hlavně mám o kousek rychlejší reakce. I chůze se mi zlepšila. Jak mi ‚vyměnili motor‘, udělali generálku, cítím se skvěle,“ prozradil v dubnu eXtra.cz radostně Jiří Krampol.

„Nevím, jestli to vydrží, ale spadlo ze mě i všechno napětí, které jsem zažíval s Haničkou. Byl jsem z ní vyřízený a nevěděl jsem, jestli se z toho všeho ještě vzpamatuju. Vzpomínám na ni jedině v dobrém, ale bylo toho ke konci už moc,“ sdělil nám poprvé zcela otevřeně to, o čem si dosud jeho přátelé jen špitali.

Hana Krampolová zemřela v srpnu 2020 ve věku 59 let, informoval o tom Blesk. Sužovaly ji dlouholeté zdravotní potíže, bojovala se závislostí na lécích a několikrát se léčila v různých zařízeních.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy