Energetický upír je termín, který se používá pro osobu, která z vás saje energii už jen svou přítomností. Určitě takovou osobu minimálně jednu znáte, a tak si umíte představit, co tento termín označuje. Díky takovým lidem se můžeme cítit více unavení, a to jak fyzicky, tak psychicky. Pokud se tedy chceme od takových upírů odpojit, budeme s nimi muset přerušit veškerou komunikaci. Přestože neexistuje důkaz o tom, že takoví upíři existují, známe lidi, kteří nás vyčerpávají. Ptáte se, jak takového člověka poznat? Poznávací znaky jsou naprosto jednoduché!

1. Mluví jen o sobě

Já, já, já, jenom já. Vy je vůbec nezajímáte, a tak jste neustále v roli vrby, což není zrovna definice vyrovnaného přátelství, nemyslíte?

2. Vyžadují neustále vaši pozornost a vaši účast

Stále potřebují být středem pozornosti a vaším vesmírem. Nebojí se proto jít i do krajností a pozornost si doslova vynucovat. Takový upír vám může zničit i vztah a narušit ostatní přátelství.

3. Stále potřebují pomoc

Neustále se staví do role slabého chudáčka, kterému všichni ubližují a kterému musíte rozhodně pomoct. Nebojte se mu pomoc neposkytnout, v opačném případě budete vydíráni neustále.

4. Skvěle citově vydírají

Energetičtí upíři se umí skvěle napojit na vaše city a také s vámi zvládají skvěle manipulovat. Pokud jste ještě k tomu velmi empatičtí lidé, mohou vás upíři doslova zničit.

Ptáte se, co s tím? Nevíte, jak se takovému upírovi bránit? Naučte se říkat ne! To je skutečně jediná účinná rada, která na energetické upíry působí. Uvidíte, že poté, co jim řeknete dvakrát, třikrát ne, napojí se na někoho jiného a vy ucítíte ten skvělý pocit úlevy.