Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Emotivní snímek Tancuj Matyldo: Pro Reginu Rázlovou se jedná o zásadní herecký comeback

Karel Roden a Regina Rázlová ve filmu Tancuj Matyldo.
Zdroj: Bontonfilm/Phoenix Production
+ Další 4 fotografie
Český lev

Český film Tancuj Matyldo inspirovaný skutečnou událostí, v němž v hlavních rolích zazářilo herecké duo Karel Roden a Regina Rázlová, si vysloužil hned sedm nominací na prestižní cenu Český lev. Snímek režiséra Petra Slavíka nenadchl pouze akademiky, ale i diváky. Na portálu ČSFD film ohodnotili 81%. Nyní je k vidění na Netflixu.

Cena akademie

Film Tancuj Matyldo, který vznikl pod taktovkou režiséra Petra Slavíka, získal hned několik nominací na Českém lvu. Snímek, který je inspirován skutečným životním příběhem, pojednává o uzavřeném Karlovi, který je souhrou událostí donucen vzít si k sobě svou extrovertní a bohémskou matku Matyldu. Celá situace je o to horší, že u Matyldy propuká Alzheimerova choroba.

Ve filmu zazářil v roli Karla slavný český herec Karel Roden, který se objevil i na hollywoodském stříbrném plátně. Jeho matku, bývalou barovou zpěvačku Matyldu, zase ztvárnila herečka Regina Rázlová.


Jsou si blízcí

Rázlová si film s Rodenem tak trošku nadělila ke svým pětasedmdesátým narozeninám. V minulosti Rázlová působila jako Rodenova pedagožka na DAMU. "Mám ho moc ráda už od dob jeho studií, byl to vynikající student," uvedla před časem herečka, s níž se na Českých lvech potkal i tým eXtra.cz.

Doporučené video: Rozhovor s Reginou Rázlovou


"Regina pro mě bude pořád blízký člověk, jako všichni, kdo mě učili. Jsou pro mě něco víc, jsou mi bližší. A když jsme spolu pročítali scénář k filmu Tancuj Matyldo, Regina mi nabídla tykání," řekl Roden v rozhovoru pro Novinky.cz o Rázlové, pro kterou byl společný film velikým comebackem.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy