Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Emotivní proslov Andreje Babiše: Psal při něm tweety a Válkovi poradil tlumočníka do češtiny

Bývalý premiér Andrej Babiš.
Zdroj: Profimedia
Proslov

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš si ve středu 12. ledna pustil pusu na špacír a ve Sněmovně začal kritizovat kabinet současného premiéra Petra Fialy. Nejen že narážel na Fialův mluvený projev, ale na sociálních sítích lidé začali narážet i na to, jak Babiš dokázal během svého emotivního proslovu přidávat příspěvky na sociální sítě.

Ve Sněmovně bylo ve středu 12. ledna opravdu živo. Konalo se totiž hlasování o důvěře vládě a svůj proslov měli nejen současný premiér Petr Fiala, ale také bývalý premiér Andrej Babiš či bývalá ministryně financí Alena Schillerová. Babiš se v proslovu obzvlášť rozvášnil a začal narážet na současnou vládu.

Jenže lidé si všimli, že zatímco měl Babiš svůj emotivní a dlouhý rozhovor, na jeho Twitteru se objevil příspěvek. „Jak to zvládáte? Stát ve Sněmovně, žvanit a psát na Twitter?“ podivil se jeden z komentujících a další se okamžitě přidávali. „Jediný člověk na světě, který dokáže tweetovat během vlastního projevu,“ napsal další.

Válkovi poradil tlumočníka do češtiny

Kromě toho během svého vystoupení poradil Babiš současnému ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi, aby si pořídil tlumočníka do češtiny. To byla další věc, která lidi na sociálních sítích pobavila. Vzpomněli si na Babišovo zkomolené slovo "motýle", jež téměř zlidovělo.

„Víte, jak pan ministr Válek vysvětluje, že mu lidé a dokonce už ani novináři nerozumí? To může být proto, že jsem z Brna a používám hantec. Takže možná by bylo dobré, aby pan ministr kromě tlumočníka do znakové řeči měl vedle sebe i tlumočníka do češtiny,“ nechal se slyšet Babiš.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy