Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Emotivní dokument o Karlu Gottovi: Diváci nakouknou do soukromí Mistra a jeho rodiny

Dokument Karel Special zachycuje soukromí Karla Gotta.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Dalších 7 fotografií
legenda

Zpěvák Karel Gott byl elegán, který si za všech okolností dával vždy záležet na dobrém vystupování. Kam přišel, tam kolem sebe vířil příjemnou atmosféru a v jeho přítomnosti se vždy cítili dobře nejen jeho kolegové, ale i zaměstnanci míst, kde vystupoval. Dnes večer mohou diváci a zpěvákovi fanoušci vidět na TV Nova dokumentární film Karel Special, který je zavede přímo tak říkajíc do Mistrova obýváku, kde budou moci strávit příjemné i dojemné chvíle společně s ním i jeho nejbližší rodinou. 


S Gottovou rodinou

Dnes večer mají fanoušci legendárního českého zpěváka Karla Gotta, kteří nevlastní Netflix, jedinečnou možnost vidět dokumentární film o Mistrově "odcházení". Snímek s názvem Karel Special natočila režisérka Olga Malířová Špátová, která strávila v Gottově přítomnosti poslední období jeho života.

„Karel se filmu věnoval s neobyčejnou energií a upřímností, přinášel nápady, přál si, aby filmová interpretace jeho života a tvorby byla autentická a pravdivá. Chceme vytvořit otevřený film o člověku s výjimečným nadáním, ale i neuvěřitelně skromnou, slušnou a laskavou povahou,“ řekla Špátová. „Náš film nesmí být nuda,“ říkal během natáčení Mistr režisérce.

V době, kdy byl dokument natáčen, byl slavný zpěvák konfrontován s krutou realitou diagnózy jeho vážné nemoci. Své poslední životní chvíle tudíž nestrávil pouze v přítomnosti filmového štábu, ale zejména svých nejbližších. Manželky Ivany a dcer Charlotte a Nelly či vnoučat Honzy a Vojty.

Dozvíte se

V dokumentu Karel Special se diváci například dozvědí, proč Gott z duše nenáviděl nosit šály, nebo jak se za pomoci své manželky připravoval na svá koncertní vystoupení a proč nikdy před vystoupením nepil pivo.

"Není úplně příjemné dýchat pivo a ještě lepší je dát si předtím chlebíček se sardinkama a cibulí. Nebo ještě lepší tataráka s česnekem a ještě cibulí! To je potom vrchol. To vůbec nedělám, to až potom doma," prozradil Mistr.

Film zavede prostřednictvím televizní obrazovky diváka přímo do soukromí Gottovy rodiny a bude tak se svým oblíbeným interpretem moct oslavit velké svátky, jako jsou Vánoce či Velikonoce, které zpěvák trávil na své chalupě. Tam nechyběla živá hudba, legendární pěvec rozléval muzikantům slivovici a sám si vychutnával vychlazené pivo.

Kromě toho učil vnuky Vojtu a Honzíka, které mu dala dcera Lucie, plést pomlázku. "Vojto, ale prst ne!" pokáral Mistr svého vnoučka, který nůžkami stříhal mašli u pomlázky. To i další doposud neviděné záběry mohou diváci vidět již dnes večer na Nově.

Dnešní promítání vychází přesně na datum narození legendárního Mistra. Jeho památku již dopoledne uctila Ivana skrze archivní snímek, který přidala na oficální Facebook.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy