Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Emoční vypětí ve Výměně manželek: Svalnatý drsňák Petr v slzách a strach Mirky o náhradního syna

Zdroj: TV Nova
+ Dalších 9 fotografií
reality show
Středeční díl Výměny manželek přinesl televizním divákům pohled do dvou podobných, a přesto rozdílných rodin. 37letá účetní Alena vyrazila z domku v obci Lkáň do hlavního města vystřídat na pozici manželky 42letou Mirku do Hostavic u Prahy. Zatímco Alena vnímala Výměnu spíše jako zábavu, Mirka musela vyřešit nejeden zásadní problém. V tomto díle došlo i na slzy, stres a malé drama...

Alena žije v obci Lkáň se svým manželem Luďkem. Spolu mají tři děti - devítiletého Tomáška, sedmiletou Elišku a pětiletého Lukáška. Alena přihlásila rodinu do Výměny spíše pro legraci, ale také přišla s pár problémy ve vztahu. Vzhledem k tomu, že rodina vlastní dům, který rekonstruuje, a patří k němu i malé hospodářství, práce je nad hlavu a je stále živo. Tatínek Luděk je stále v práci a navíc není žádný mluvka.

Na druhé straně byla pošťačka Mirka, která má se svým partnerem Petrem pronajatý domek v Hostavicích u Prahy. Její syn Kamil je velmi nadaný mladý tanečník. Ten má ale menší problém s tím, že když Petr mluví, tak křičí. "Petr mluví furt nahlas. I když se ho na něco zeptám, tak hned začne strašně hlučet," vylíčil Kamil. Petr tuto skutečnost uznal a dodal, že ani Mirka není zrovna nejtišší typ, a navíc se hádá. "To že startuje? To startuje. A dost," uvedl Petr. Mirka to odkývala s tím, že je to ona, kdo nosí doma kalhoty.

Z města na vesnici

Mirka byla po příjezdu do náhradní rodiny nasazena skoro jako výpomoc do hospodářství. Od rána do večera se musela starat o husy, slepice i králíky. Všechny tři děti byly velkými pomocníky, ale protože Mirka není na takový život zvyklá, chvíli jí trvalo, než se vše naučila. Velkým zpestřením však bylo, když ji Luděk vzal do práce, kde ji posadil do buldozeru, aby si tuto práci vyzkoušela. A byla velmi zdatná!

Problém přišel ve chvíli, kdy Mirka seděla doma s dětmi a Tomášek nedorazil ze školy tak, jak by měl. Náhradní manželka se mu snažila dovolat a na drátě pak měla i jeho tatínka, aby zjistila situaci. Naštvaná byla na oba dva kvůli jejich komunikaci a zároveň byla ve stresu, protože je Tomášovi teprve 9 let a měla o něj strach. Luděk syna pak zavezl domů, dal mu "zaracha" a vydal se zpět do práce.

Svalnatý drsňák v slzách

Alena měla naopak v náhradní rodině velkou pohodu. Nemusela ráno vstávat kvůli zvířectvu, dětem, nic neplánovala a doslova se nudila. S Petrem také vyrazili do fitka, na což doma s partnerem také není zvyklá. Při vaření se zmínila, už po několikáté, že by tolik zvířat doma mít nemusela. A vždy, když si chtěla udělat radost, například záhonkem s květinami, jí tento nápad Luděk rozjezdil buldozerem. Doslova. A bylo i více dojemných chvilek.

Petr totiž slavil narozeniny v době, kdy byla jeho Mirka v náhradní rodině. Alena proto přichystala dort a Kamil donesl dárek a dopis. Při jeho čtení se Petrovi vehnali slzy do očí už při prvních větách. Se slovy to Mirka opravdu umí a svalnatý drsňák Petr, jak mu říká Kamil, slzy neudržel.

Problém se samostatností a komunikací

Po předání velení přišla Alena s velmi zajímavým verdiktem. Zatímco doma si stěžuje na to, že s ní Luděk málo komunikuje, Petr zase zřejmě komunikoval až příliš. Rozhodla tedy, že po vymalování obýváku i kuchyně bude společné grilování a bude se u něj muset hodinu mlčet. Pro mluvku Petra to byl až nadlidský úkol!

Mirka si ve Lkáni všimla zásadního problému - Luděk totiž dával přednost hospodářství před rodinou. Místo naplánované grilovačky běžel při dešti uklízet seno a vše ostatní nechal za sebou. Tento problém vidí i jeho manželka Alena. Mirce navíc vadilo i to, že děti nemají správný způsob komunikace, například u "prosím" a "děkuji". U ní doma je to prý na denním pořádku. V náhradní rodině se ničeho takového nedočkala, dokud si o to sama neřekla. Zároveň se jí nelíbilo, jak se s ní bavil 9letý Tomášek, byl prý až drzý.

Alena má ale také problém s náhradním synem, přesněji s tím, že nebyl tak docela samostatný ve svém věku. Kamil se potřeboval připravit na blížící se soutěž v tanci, ale většinou mu se vším pomáhala právě maminka. Tu u sebe tentokrát neměl a musel si vše obstarat sám. "Nevěřím tomu, že budu obskakovat Tomáše ve 13 letech, protože teď už v devíti letech je dost samostatnej," zdůraznila Alena. Přiznala pak, že si Mirka syna tak hýčká hlavně proto, že je to doma jediné dítě. Nakonec, i přes veškerý zmatek a nervozitu, si Kamil se svou parťačkou vytančili druhé místo.

Krůta nebo králík?

Ke konci Výměny Mirce Luděk uvařil. Sice si náhradní manželka nepřála jíst zabitého králíka, protože jednoho má doma a mazlí se s ním, ale svíčkovou se smíchaným krůtím i králičím masem snědla se vším všudy a moc si prý pochutnala. Eliška pak slavila narozeniny, takže se celá rodina i s náhradní maminkou dala do společného zdobení dortu. Luděk se také při loučení s Mirkou rozmluvil, tak mu to snad vydrželo i nadále.

Mezi osmi očima žádné velké drama nebylo. Alena vychválila Kamila za to, jak je nadaný a šikovný. Spolu s Mirkou se pak shodla na tom, že Luděk má špatně ujasněné priority, v první řadě se stará o zvířata, pak o děti a pak až o ženu. Mirka pak vyjasnila, s čím byl problém, a upozornila náhradní manželku, že se Tomáš dostává do puberty. Velké změny nastanou právě u Aleny a Luďka, budou si na sebe dělat víc čas a některé povinnosti půjdou na chvíli stranou. Petr vyznal svou lásku Mirce s tím, že s ní chce zestárnout a doufá prý, že si řeknou své "ano". A to byl nebyl Luděk, aby nezkazil příjemnou chvilku. Přiznal, že náhradní manželce přidal do svíčkové i kousek králíka!

Související články

Další články