Emma Smetana (28) se velmi ostře pustila do Andreje Babiše. A nešetřila ani Karla Gotta. Celou kauzu odstartovala obyčejná fotka, na které je Andrej Babiš po boku Michala Davida. Trojici doplňuje Monika Babišová.

Emmě vadí, že se Michal David a Andrej Babiš (62) spolu fotí.

„Ve stejném okamžiku, kdy jsme v Lucerně mimo jiné děkovali Václavu Havlovi za to, že i díky němu smíme svobodně hrát (a taky mluvit a žít), symbol normalizační kultury se bavil po boku Andreje Babiše,“ napsala Emma na svůj facebookový profil.

Babišovi dále zazlívá, že vyhrál spor v kauze Bureš a že až do roku 1989 byl u komunistů.

„Momentka, která se mi jeví jako historicky zásadní. Čím dál tím přehlednější společensko-kulturní rozštěp. "Oni“ a „my“. Když jsem se před pěti lety vrátila do Prahy, tak mě nenapadlo, že tohle zažiji," napsala dále Smetana.

A Emma to vzala z jedné vody na čisto. Rozhodla se, že dá pořádně za uši také Gottovi.

„A proč v sobě vlastně Karel Gott – bytost, do které si promítám jakési naděje na veřejné mravní procitnutí, protože ji nedokážu nemít ráda – (zatím?) stále nenašel sílu a odvahu, kterou prokázal např. Jiří Menzel, když se za Antichartu (opakovaně) omluvil? Národem milovanější osobnost v krajině zdejší nežije – a láska je zodpovědnost,“ uzavřela naštvaná Smetana.