Ještě před tím, než velkolepá audiovizuální show Titanic Live dorazí do Čech, vyrazila Emma Smetana (27) jako bájná hora k Mohamedovi, ač Mohamed brzy přijde k hoře.

„Byli jsme nadšeni, protože film Titanic máme moc rádi. Asi každý pár má nějaký ten „svůj“ film. Máme řadu známých, u kterých je to třeba Láska nebeská. My jsme „Titanikáři“. A dnešní podání v doprovodu fantastického, více než stodvacetičlenného orchestru bylo opravdu emočně velmi nabité. Navíc jsme se ocitli v Royal Albert Hall – v jednom z asi nejkrásnějších prostorů, v jakém jsme kdy na koncertě byli. Bylo to úžasné, publikum v závěru tleskalo asi deset minut, producent filmu Jon Landau a autor hudby James Horner se opakovaně vraceli na pódium a nakonec se objevil i James Cameron – režisér Titanicu, což byl takový bonusový zážitek navíc. Vlastně jsme si ráno s Jordym říkali, že to bylo jedno z našich nejhezčích rande.“ Netajila se nadšením z premiéry na svém facebookovém profilu Emma, která si z Londýna odvezla i mimořádný zážitek z osobního setkání s producentem Titanicu Jonem Landauem a autorem hudby Jamesem Hornerem.

„Díky promotérovi českého představení, který v ten den zajišťoval v Londýně s Jamesem Hornerem rozhovory pro tuzemská média, jsme měli možnost se s ním na chvíli osobně setkat. A byla to pro nás opravdu čest, prohodit pár slov s mužem, který je autorem nejúspěšnějšího soundtracku všech dob, držitelem Oscara i Grammy a který je vedle Titanicu podepsán pod více než stovkou kompozic filmové hudby. Navzdory všem těmto úspěchům je velice skromný a milý,“ popisuje téměř dojatě setkání s Hornerem Smetana, jejíž vztah s Jordanem Hajem vypadá absolutně neprůstřelně a nepotopitelně.

Ale to byl Titanic zdánlivě také.