Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Emma Smetana poprvé o selfie s hořící katedrálou: PSYCHICKÉ POTÍŽE a TRESTNÍ OZNÁMENÍ

Zdroj: Instagram
+ Dalších 18 fotografií
NENÁVIST
V době, kdy celý svět neřešil nic jiného než tragédii v podobě hořícího francouzského národního pokladu, katedrály Notre-Dame, měli Češi na sociálních sítích zajímavější úkol: co nejvíc se vysmát moderátorce Emmě Smetaně (31), která si s planoucí památkou pořídila selfie, aby divákům dokázala, že je opravdu na místě. Nyní o lavině posměchu a nenávisti promluvila a přiznala, že ji to sundalo!

„První den jsem se smála, některá meméčka mi samotná přišla vtipná. Trochu mě fascinovalo, že se dá udělat taková kauza na základě úplně normální fotky… Pak se na to začal nabalovat ten ‚hejt‘, jehož základním poznávacím znamením je, že prostě čeká na příležitost. Tentokrát to v některých případech skutečně přesáhlo únosnou mez, byla to pro mě velká zkouška odolnosti a trpělivosti. Bez mého Jordana a bez podpory kolegů v DVTV bych to nesla mnohem hůř. Až před tím měsícem a půl jsem si vlastně naplno uvědomila, že pro veřejně známého člověka, který chtě nechtě žije v dlouhodobém stresu a psychickém náporu, je tím úplně nejzásadnějším nějaká stabilní opora a pochopení,“ přiznala Emma magazínu Žena-in potíže, které jí vlna výsměchu způsobila.

A jak vůbec dnes už slavný snímek vznikl?

Frustrace

„V momentě, kdy máte do redakce poslat fotku sebe a hořící katedrály, pak je to o rozhodnutí, jestli poprosíte nějakého kolemjdoucího, aby vás vyfotil, anebo usoudíte, že by to mohlo vyznít dost trapně, a tak se radši vyfotíte sami… Že to bude mít takovou dohru, mě skutečně nenapadlo,“ vysvětlila Emma Smetana (31).

Moderní hejt na sociálních sítích považuje za ventil frustrací a nedostatek soudnosti. A naznačila, že se proti tomu dá bojovat například podáváním trestních oznámení, když už pisatelé překročí veškeré meze. Kolik konkrétně jich podala kvůli selfie, ale nesdělila.

„Nejprve by stálo za to zabývat se touto negativitou i v životě reálném. Učme se naslouchat, neuzavírejme se do bublin, buďme na sebe hodní a hlavně, učme tohle svoje děti,“ dodala podle svých slov chvílemi dost nesebevědomá moderátorka, které se naštěstí i pár lidí zastalo.

Související články

Další články