Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Emma Smetana ODSOUDILA Věru Bílou (†64): Za mým tátou nechoď, bylas líná a zničila ho!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 20 fotografií
TVRDÁ SLOVA
Dnes už to málokdo ví, ale asi nejzásadnějším z manažerů zesnulé Věry Bílé (†64), kteří se jí pokoušeli dostat na výsluní, byl i otec moderátorky Emmy Smetana Jiří (†71). Den poté, co romská královna odešla z tohoto světa, jí vyslala ostrý vzkaz, z kterého mrazí.

O tom, že Věra Bílá byla nezodpovědná a dělala jednu botu za druhou, se všeobecně ví. Na otci Emmy to ale nechalo takové stopy, že jí to ani po smrti nemůže odpustit.

Emma jako dítě

„11. října 1997. Moje první stage appearance (účast na pódiu – pozn. red.). Bylo mi devět, tři roky jsem zpívala ve sboru v rámci štrasburské konzervatoře, takže převážně v kostele, a najednou mě Věra Bílá vytáhla na pódium v narvaném klubu v Schiltigheimu, abychom si spolu zazpívaly E Daj Nasvali. Ty sametové šatičky od tatínka mám ve skříni a čekají na Lennonku, za pár let jí budou,“ uvedla Emma Smetana (31) k archivním fotkám.

Věra Bílá byla podstatnou součástí mého dětství a dospívání. Tatínek ji dostal do desítek zemí, do těch neprestižnějších sálů včetně Hollywood Bowlu, kde Beatles nahráli svou jedinou živou desku. Pracoval neúnavně ve dne v noci, ve všech časových pásmech, všechny desky produkoval, odpromoval, rozeslal na všechny strany, všechny obepsal a obvolal. Lepšího manažera tady nikdy nikdo neměl,“ vzpomíná dál.

Lenost a hloupost

„Jenže bohužel tohle nezměrné úsilí opakovaně naráželo na zničující krátkozrakost, hloupost, nespolehlivost a lenost. Věra odmítla mnoho nabídek, které se neodmítají, protože někde jinde zrovna číhaly rychlejší peníze, které pak všechny naházela do automatů. Odřekla několik klíčových, již domluvených a pro její kariéru absolutně zásadních příležitostí: třeba koncert ve Vatikánu pro papeže nebo koncert v Carnegie Hall (prostě nedorazila na letiště). Až nakonec musel tatínek odříct Věru,“ šokuje Smetana.

„Těch deset let se výrazně podepsalo na jeho zdraví a nervech. Strašně ho trápilo, že Věra Bílá&Kale byli jen krůček od toho, stát se megastars světového významu. Místo toho se úžasní hudebníci z Kale vrátili do továren a ke krumpáčům a Věra Bílá odchází na věčnost jako jedna z nejtalentova­nějších bytostí, co tu kdy žily, ale současně jako jedna z nejtragičtějších. Děkuju za nádherné písničky, děkuju za legraci v dodávce na turné po Evropě, děkuju za barevné a roztančené dětství. Ale Věro, pokud jsi náhodou v nebi, pak tě moc prosím, za mým tatínkem už nechoď, ať může dál odpočívat v pokoji,“ dodala krásná zpěvačka a také spolupracovnice Daniely Drtinové a Martina Veselovského v jejich DVTV.

Hudebník Jiří Smetana zemřel na Štědrý den roku 2016.

Související články

Další články