Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Emma Smetana je úplně jiná generace, ale na výročí OKUPACE Československa nezapomněla! Připomeňme si, co se stalo!

Zdroj: youtube.com
+ Další 2 fotografie
Připomeňme si výročí, kdy vojska pěti komunistických zemí překročila bez jakéhokoliv uvědomění hranice tehdejší Československé socialistické republiky.

Připomeňme si dnes čtyřicáté osmé výročí okupace Československé socialistické republiky. Dne 21. 8. 1968 překročila naše hranice vojska pěti komunistických zemí Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem.

Krátce po příjezdu tanků, obsazení letišť, na kterých přistávala sovětská letadla, byla obsazena valná většina důležitých měst v bývalé ČSSR. Armáda ani Bezpečnost nedostaly pokyny k obraně naší země a český lid byl vyzván, aby nekladl odpor. I přesto během prvního týdne okupace vyjadřovala veřejnost silný odpor. Bylo přerušeno rozhlasové i televizní vysílání, které však bylo záhy rychle obnoveno.

Došlo k zatčení československých vedoucích představitelů a masové protesty trvaly týden.

Výročí československé okupace nezapomněla zmínit ani česká moderátorka a zpěvačka Emma Smetana (28). I když je poměrně hodně mladá, tak na tuhle důležitou událost upozornila na sociální síti. Jde vidět, že Emma má přehled a nezapomíná na důležité momenty v historii naší republiky.

Související články

Další články