„Vůbec to s ním není dobré. Několik měsíců už leží v kómatu a nikdo neví, jestli se ještě probudí,“ svěřil Blesku dobře informovaný zdroj z moderátorčina okolí. Sama Emma se ke zdravotnímu stavu svého tatínka nechce vyjadřovat.

Jiří Smetana (70), který je uznávaným hudebním producentem, byl v Praze hospitalizován kvůli podezření na vážné onemocnění – rakovinu slinivky. Musel podstoupit těžkou operaci, při které mu lékaři vyoperovali kus slinivky, žlučník a dokonce i část dvanácterníku.

Jenže to k ničemu nevedlo. Kdyby to předtím věděli, tak celou operaci odpískají, protože to mělo nulový účinek. Rakovina to totiž nebyla, ale šlo o vzácný druh zánětu, který zapříčinila jeho vlastní imunita.

„Beru to tak, že jsem se znovu narodil – jako cukrovkář, který si musí čtyřikrát denně píchat inzulin, což mi na druhou stranu dalo chybějící řád a rytmus,“ dodal v rozhovoru pro Magazín MF Dnes Jiří Smetana.

Jenže teď už nežertuje, ani vlastně nemůže. Za ty dva roky se jeho zdravotní stav natolik zhoršil, že leží v pařížské nemocnici. Snad mu alespoň pomůže to, že mu teď u lůžku sedává jeho dcera Emma, která má po vyhazovu dost času se starat o nemocného tatínka.