Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Emma Smetana dojala slovy o zesnulém Jiřím Menzelovi: Byl to uličník a pankáč

Emma Smetana dojala slovy o zesnulém Jiřím Menzelovi: Byl to uličník a pankáč
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 18 fotografií
VZPOMÍNKA
Na v sobotu zesnulého Jiřího Menzela (†82) nevzpomínají zdaleka jen jeho letití přátelé a kolegové, ale i podstatně mladší generace. Blízko měl například k o padesát let mladší moderátorce a zpěvačce Emmě Smetana (32), která nyní sdílela dojemné snímky s režisérem a napsala o něm také srdceryvné vyznání.

Jiří Menzel byl milovník života

„Odchází vzor mnoha generací, ale především člověk s obrovským srdcem. Milovník života, lidstva, zvířat, klasické hudby, dobrého jídla, divadla a knížek. Ač oscarový, tak pankáč. Uličník. Kluk, co to dítě v sobě nikdy neztratil,“ napsala na svůj Instagram Emma Smetana (32) a některým fanouškům vehnala slzy do tváře.

Olga Menzelová zaslouží uznání

Podle ní je třeba obdivovat manželku Oscarem ověnčeného režiséra.

„Milovaný všemi, kdo ho měli to štěstí poznat. Poslední tři roky v rukou skálopevné Olgy, která si zaslouží naši úctu a vděk. Nezapomeneme nikdy. Děkujeme za všechny ty ikonické filmy a děkujeme za to, že jsme se spolu nasmáli na několik životů dopředu. Sejdeme se opět na schodech,“ dodala Smetana s emotikonem srdíčka.

Charita bez pozérství

Emma Smetana s Jiřím Menzelem spolupracovala na svém charitativním bazaru, postupně jí do něj věnoval řadu věcí, například sako, kompletní filmografii s podpisem nebo unikátní MiniMenzel loutku.

Na akcích spolu dvojice ráda vyváděla.

„Charita se dá dělat i bez patosu a hyperdůstojnost je pro pozéry – děkuju, že jsi mě to naučil,“ vzkázala tvůrci Postřižin, Vesničky mé střediskové nebo Ostře sledovaných vlaků do nebe. Kromě charity měli i další věc společnou: Emma si zahrála v posledním snímku Menzela Donšajni.

A právě ten byl pro jejich vztah osudným.

„Poprvé jsme se viděli na castingu k Donšajnům,“ prozradila Emma Smetana našemu redaktorovi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy