Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Emma Smetana a Jordan Haj svedou boj o Eurovizi: Konkurovat jim bude dcera Dominika Haška

Emma Smetana a Jordan Haj
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další 4 fotografie
eurovize

O účast na Eurovizi v Turíně svede boj sedm písní českých interpretů. Nominace v pondělí představila Česká televize. O přízeň fanoušků i odborné poroty se utkají Annabelle, Elis Mraz, Emma Smetana x Jordan Haj, Giudi, Skywalker, The Valentines a We are Domi, kde je zpěvačkou Dominika Hašková. Jejich soutěžní skladby budou již v pondělí zveřejněny na digitálních streamovacích platformách a v úterý budou publikovány i live verze jednotlivých písní.

Hlasování o účast na Eurovizi 2021 potrvá až do 15. prosince. O den později bude oznámeno, kdo získal nejvíce bodů a na jaře poletí "bojovat" do Itálie.

Emma Smetana x Jordan Haj se postaví Elis Mraz

Soutěžní skladba "By Now" je od hudebníků, skladatelů a dvojnásobných rodičů, kteří vystupují sólově i dohromady. V národním kole pod značkou Emma Smetana x Jordan Haj. "My doma nemáme klasickou televizi a na internetu si to z licenčních důvodů pustit nemůžeme," uvedla Emma Smetana na svých sociálních sítích.

Další zpěvačka Elis Mraz, vlastním jménem Eliška Mrázová, si skladbu „Imma Be“ napsala a produkovala sama. Je to již druhá nahrávka, se kterou bude bojovat o umístění v české eurovizi. "Imma Be je o tom, že se konečně cítím dobře ve své kůži a obecně jsem se přijala taková, jaká jsem. Vždy se kolem mě točilo hodně lidí, kteří mi říkali, jak bych měla vypadat, kolik vážit a jak se chovat. Nebo jakou hudbu bych měla správně dělat a že to nezvládnu sama. Teď už vím, co chci i nechci, a jsem ráda, že jsem k tomu konečně došla," řekla Elis.

Písně o strachu, duševním zdraví i rovnosti

O přízeň fanoušků usiluje i zpěvačka Anabelle s písní "Runnin‘ Out Of F* Time". Její ambicí je dostat se do zahraničních rádií a do povědomí zahraničních labelů i posluchačů. O strachu zakořeněném hluboko v každém člověku zpívá Giudi, česká umělkyně žijící v Itálii, ve skladbě "Jezinky".

Na fanoušky rockové muziky bude spoléhat čtyřčlenná kapela Skywalker, která otevřeně zpracovává témata duševního zdraví a rovných práv. V národním kole soutěží se skladbou "Way Down".

Hradecké trio The Valentines podle svých slov hraje veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech. O master jejich soutěžní skladby "Stay or Go" se postaral Ted Jensen, který produkoval desky Madonny nebo Rolling Stones. Poslední soutěžní píseň "Lights off" je od elektropopové kapely We Are Domi, kde je zpěvačkou Dominika Hašková, dcera bývalého hokejisty Dominika Haška. Členové kapely pocházejí z Česka a z Norska.

Hlasování

Hlasování bude probíhat přes webové rozhraní zveřejněné na sociálních sítích a webových stránkách soutěže a přes oficiální aplikaci Eurovision Song Contest, která je dostupná na obou dominantních mobilních platformách zdarma.

O vítězi národního kola rozhodne mezinárodní porota spolu s hlasy fanoušků z České republiky a nově i ze zahraničí. Odborná porota složená z předchozích reprezentantů soutěže z různých zemí bude mít 50% podíl na celkovém hlasu. Dalších 25 % utvoří hlasy českých fanoušků a 25 % hlasující ze zahraničí. ​Detaily byly zveřejněny na webu České televize.

Související články

Další články