Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Eminem terčem kritiky: Žertování o bombardování se nevyplatilo

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Hloupý vtip
Pro slávu jsou schopni čehokoliv. To nyní potvrdil i rapper Eminem (47), který v jedné z písniček nového alba žertuje o bombovém útoku v Manchesteru. Po uvedení skladby ho všichni ihned začali kritizovat. O události, která si vyžádala nevinné lidské životy, se zkrátka nevtipkuje.

Pokud pomalu vyhasíná žhnoucí hvězda celebrit, musí přijít s něčím šokujícím. K takovému rozhodnutí se uchýlil i americký rapper Eminem (47). Vzal osud do vlastních rukou a na novém albu Music to Be Murdered By se pořádně urval.

Překročení meze

Po uvedení nové desky se stal Eminem terčem silné kritiky. Konkrétně mu veřejnost vyčítá skladbu, ve které zmiňuje bombový útok v Manchesteru. "I’m contemplating yelling 'bombs away' on the game like I’m outside an Ariana Grande concert waiting," zaznívá v textu. Znamená to něco ve smyslu toho, že má chuť řvát "bomby do vzduchu", jako tomu bylo před koncertem Ariany Grande.

Po linii následuje zvuk exploze a Eminem pokračuje v odkazech na sebevražedné útoky a terorismus.

Zlobí se na něj například starosta Manchesteru Andy Burnham. "Toto je zbytečně škodlivé a hluboce neuctivé vůči rodinám a všem postiženým," uvedl Burnham v prohlášení pro BBC.

Útok v Manchesteru

Eminem odkazoval na útok, který se odehrál 22. května 2017. Sebevražedný atentátník odpálil výbušné zařízení na koncertu Ariany Grande v Manchester Arena. Zemřelo 23 lidí a byly zraněny stovky dalších.

Album Music to Be Murdered By

Nová deska je v krvavě rudém obalu. Na přebalu je fotografie Eminema s pistolí a sekyrou u hlavy. Inspirací se mu stalo album z roku 1958, na kterém se objevil režisér Alfred Hitchcock, na němž je podobně stylizovaný snímek filmaře proslulého horory. "Inspirováno mistrem, strýčku Alfrede," napsal Eminem.

Na jedenáctém studiovém albu Eminema je k poslechu 20 skladeb. Hostovali na něm i hvězdy jako Ed Sheeran nebo americký rapper Juice Wrld, který zemřel v prosinci Eminem rapuje o drogách, násilí, ale i psychických potížích. Tyto motivy se v jeho tvorbě objevují často a on tak testuje hranice toho, co je ještě přijatelné.

Podívejte se do fotogalerie, jak děsivě vypadá jeho nová deska.

Související články

Další články