Za dva roky by měl být venku jeho nový film Southpaw, protože je škoda nevyužít jeho hereckého talentu. Ale tak dlouho si na něj budeme muset počkat proto, že právě nyní nachystal svým fanouškům nové album a vypustil z něj do světa první singl.

Pryč jsou tmavé vlasy, pryč je popová hudba a zpívané části. Eminem (41) už zase rapuje jako zamlada a jako zamlada i vypadá. Vrátil se k odbarveným vlasům, nasadil ostrý tón a až budou jeho nové video vysílat v televizi, uslyšíte v něm akorát zvuk podobný středeční zkoušce sirén, jelikož všechna slova budou muset vypípat.

V roli pouličního vandala už si to zase vyřizuje se všemi, kteří mu kdy podkopli nohy, a dává najevo, že jediným králem žánru je tady on. Ačkoliv tohle nám už předvedl poté, co znovu vstal z mrtvých ze své drogové závislosti, přece jen se něco změnilo.

Zatímco tehdy se vracel s pokorou a s omluvami, hlavně svým fanouškům, nyní jde přímo do útoku s jazykem podobným poslednímu typu rychlopalného děla. Připomíná to jeho rané období, kdy si jako Slim Shady navíc dělal srandu i sám ze sebe, akorát s tím rozdílem, že nyní je jeho vzkaz vážný a naléhavý.

Zřejmě nás tím připravuje na svou další drsnou cestu nejen hudební, ale i filmovou, v dramatu Southpaw by měl sice hrát boxera padlého na zem, jenž se snaží dostat zpět na vrchol, ale tahle alegorie až příliš připomíná jeho dosavadní život.

Eminem, ač dává rozhovory málo, žije v podstatě reality show. Vše, co se mu kdy stane, hodí na papír a pak do svých songů. A zřejmě i proto se jeho nové video, které si nadělil k dnešním narozeninám, jmenuje Survival. Může to mít dva významy. Jako přežití nebo jako přirozený výběr. A v přirozeném výběru vždy zvítězí ten nejsilnější. Takže pozor na něj.