Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Emily Deschanel ze Sběratelů kostí slaví 44 let: Kůstka si v nové kriminálce přičichla k heroinu

Emily Deschanel natáčela dvě série Sběratelů kostí těhotná.
Zdroj: 20th Century Fox Television
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY
Herečka Emily Deschanel se proslavila především díky své roli v seriálu Sběratelé kostí, kde si zahrála postavu Kůstky, která jí vynesla nominaci na několik prestižních ocenění. Tuto seriálovou éru už ukončila, nyní se ale objevuje v nové kriminálce Animal Kingdom, v níž dostala hodně zajímavou roli ženy závislé na heroinu, která je pořádně zkoušená životem. V osobním životě je ale Emily, která dnes slaví 44. narozeniny, úplně jiná.

Emily Deschanel pochází z Los Angeles. Je dcerou dvou umělců – otce kameramana a režiséra, zatímco její matka se věnovala herectví. Nebylo tak žádným překvapením, že si hereckou dráhu zvolila i Emily, jejíž mladší sestra Zooey Deschanel je rovněž úspěšnou herečkou a také písničkářkou.

Emily Deschanel a Sběratelé kostí

Hereckým debutem Emily Deschanel byl film Může to potkat i vás, ve kterém si zahrála po boku takových jmen, jako jsou Nicolas Cage či Bridget Fonda. Potom si střihla několik hostovacích rolí v seriálech a dostala i menší filmové role.

Zlomový moment přišel v roce 2005, kdy byla vybrána jako hlavní herečka do seriálu Sběratelé kostí. Emily ztvárnila postavu oblíbené Kůstky, pro kterou byla předlohou skutečná antropoložka Kathy Reichs. Nikdo však na začátku nečekal, že seriál bude mít tak obrovský úspěch a Emily si zahraje v bezmála 250 dílech. Vedle ní se postavil David Boreanaz, který je považován za miláčka ženského publika.

„Hraní této postavy jsem milovala dlouhých dvanáct let. Milovala jsem lidi, se kterými jsem pracovala - nejen obsazení, ale i štáb. Milovala jsem vyprávění příběhů. Milovala jsem to všechno,” řekla o úspěšném seriálu Emily pro portál hollywoodreporter.com.

Emily Deschanel v seriálu Animal Kingdom

Tato éra už ale skončila a Deschanel se nyní objevuje v kriminálním dramatickém seriálu Animal Kingdom. V něm Emily hraje ženu, která je závislá na heroinu a snaží se z jeho spárů dostat ven. Má před sebou ale těžkou cestu, protože je na samém dně, právě vyšla z vězení a nemá kde žít ani jak se prosadit. Během svého života si navíc prošla vším možným, aby vůbec dokázala přežít, a její příběh je velmi emotivní.

Osobní život Emily Deschanel je však podstatně klidnější než ten seriálový. V roce 2010 se provdala za herce a scenáristu Davida Hornsbyho, se kterým má dva syny: devítiletého Heryho Lamara a pětiletého Calvina. I díky nim si dala před nějakým časem seriálovou pauzu, kterou vyplnila společně tráveným časem s rodinou. Nyní už je ale zase zpět a opět v plné síle.

Související články

Další články