Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Emička (5) ochrnula, babička je bez ruky: Mladík (19) letěl protisměrem a rodině zničil život

Zdroj: Archiv rodiny, HZS Plzeňského kraje
+ Dalších 6 fotografií
nehoda
Strašlivá nehoda s tragickými následky se stala v neděli v podvečer u Tlučné na Plzeňsku. Pětičlenná rodina se vracela z návštěvy, když v tom se proti nim vyřítila škodovka, která do jejich audi v šílené rychlosti čelně narazila. Dcerka Emička (5) je ochrnutá, babičce Lence (48) nehoda amputovala pravou ruku, maminka Bára (29) se probudila z umělého spánku. Zranění utrpěl i její partner Roman (30) a druhá dcerka Viki (2), rodina žádá veřejnost o pomoc. Nehodu způsobil mladík ve 20 let staré octavii.

Záchranáři v neděli večer zasahovali u tragické bouračky u Tlučné na Plzeňsku Teprve 19letý řidič škodovky se po silnici řítil šílenou rychlostí a řízení se mu vymklo z rukou. V mírné zatáčce ztratil nad vozem kontrolu, vletěl do protisměru a čelně srazil protijedoucí audi s mladou pětičlennou rodinou!

Bára (29) s přítelem Romanem (30), dcerkami Emičkou (5), Viki (2) a babičkou Lenkou (48) se zrovna vraceli z návštěvy. Život se jim ve vteřině proměnil v naprosté peklo. Do dvou sražených vozů ještě najela řidička opelu, která nestihla zastavit ani se bouračce vyhnout. Audi, za jehož volantem seděl Roman a prý se srážku snažil strhnout na sebe, tak odrazila do příkopu.

Už se nikdy nepostaví

Celá rodina utrpěla závažná zranění. Strašlivé následky si pravděpodobně až do konce života ponese malá Emička, které po zranění páteře ochrnuly nohy. K dalšímu léčení dívenku převezli do pražské nemocnice v Motole, lékaři však bohužel předpokládají, že už se nikdy nepostaví. Ukrutnou bolest pocítila i babička Lenka. Téměř padesátileté žena při nehodě přišla o pravou ruku, amputovanou ji má už od ramene. Maminku Barboru se naštěstí podařilo probudit z umělého spánku.

Zraněný je i řidič škodovky, jeho spolujezdec a řidička opelu. "Přiběhl jsem k té nehodě a bylo to strašné, řidič klepal na okénko a prosil, ať ho dostaneme ven, ale dveře byly zaklíněné. Spolujezdci visely nohy z auta a jen chrčel," uvedl svědek pro server krimi-plzen.cz.

label alt

Zraněná rodina

Dcera Emička (5): zlomenina páteře, má ochrnuté nohy, zřejmě natrvalo.

Dcera Viki (2,5): zlomená ruka, otřes mozku, tržná rána v obličeji a pohmožděniny na celém těle.

Matka Bára (29): fraktura obratlů, perforace střev, byla v umělém spánku.

Babička Lenka (48): proražená plíce, rozdrcená pánev, přišla o pravou ruku od ramene.

Partner matky Roman (30): zlomenina obratle.

Více o tématu

Těžká zkouška

Tragickou událost teď budou vyšetřovat policisté. Především budou hledat příčinu, proč se 19letý řidič na rodinu vyřítil z protisměru. "Řidič, ročník 1999, jel s vozidlem Škoda Octavia ve směru od obce Vejprnice směrem na obec Tlučná. Dosud z nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem tovární značky Audi," uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Rodinu čeká nelehké období, všechno totiž bude jinak. Kvůli Emičce budou potřebovat bezbariérové bydlení a auto, pochopitelně také vozíček. Babička Lenka se zase neobejde bez protetické ruky. Záchranáři už poděkovali všem, kteří se na místě neštěstí snažili pomáhat.

Transparentní účet

Příbuzní zraněné rodiny zřídili transparentní účet, na který může kdokoliv přispět. Vybrat se už podařilo bezmála 2 miliony korun.

2101745182/2010

IBAN:CZ9620100000002101745182

Související články

Další články