Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Elpaso Vladimíra Polívky: Proč herec nenahlásil policii, že ho brutálně zmlátili a okradli

Vladimír Polívka
Zdroj: archiv Vl. Polívky
+ Další 4 fotografie
ZÁKON
Jak eXtra.cz informovalo jako první, herec Vladimír Polívka (30) se ve středečních ranních hodinách stal obětí loupežného přepadení, při němž mu měl být zcizen mobil, peněženka s menší hotovostí a platební karta. Při útoku, během něhož ho měl pachatel či pachatelé kopat do žeber a bít do obličeje, ztratil vědomí. Proč ale nebyla okamžitě zalarmovaná kriminálka?

Vazba za elpaso

Loupežné přepadení, v kriminálnickém žargonu elpaso, je závažný trestný čin, pro nějž proto také platí přísné trestní sazby od dvou let do deseti, dvanácti nebo patnácti roků v závislosti na průběhu činu a jeho následcích. Ve velké řadě případů, i když je předmětem loupeže věc zanedbatelné hodnoty, policisté pro chycené zločince úspěšně žádají vazbu.

I tentokrát by na případu okamžitě začali dělat ti nejlepší policejní profesionálové Prahy. Pokud by o něm ale věděli.

Proč nevolal policii?

Vladimír Polívka se podle svých vlastních slov, které eXtra.cz tlumočila i jeho matka, stal obětí loupežného zločinu. Ještě ve středu večer ale policie o přepadení netušila. „Na policii to nehlásil, bylo mu špatně. Ale udělá to,“ říkala nám Chantal Poullain

Policie se naštěstí na základě našeho článku rozhoupala a začala konat sama. „Incident, který se stal ve středu v ranních hodinách na Petrském náměstí v Praze 1 a při kterém měl být přepaden muž, ročník 1989, prověřují kriminalisté prvního policejního obvodu. V tuto chvíli probíhají ve věci prvotní úkony, proto nelze uvést podrobnosti,“ sdělil Blesku pražský policejní mluvčí Jan Rybanský. Snad už ale za uplynulou dobu nestihly vychladnout stopy.

Kamery

„Pevně věřím, že budeme mít štěstí a že na místě budou kamerové záznamy, takže toho nebo ty, kteří to udělali, chytí,“ doufá matka zraněného herce. On sám ve čtvrtek nebral telefon a neodpovídal na zprávy.

Zlí jazykové by samozřejmě mohly herce podezřívat z toho, jestli náhodou neměl vyšší hladinku, když šel z restaurace domů mezi pátou a šestou ranní, to jsou ale samozřejmě jen ničím nepotvrzené spekulace. Mladý Polívka byl v podniku za svou slečnou, která má noční směny. A i kdyby měl něco upito, nikoho to neopravňuje k tomu, aby ho zbil a okradl.

Zrušení natáčení

Kvůli jeho stavu museli zrušit představení v Dejvickém divadle a také překopat natáčecí plán seriálu Slunečná, pro nějž měl ve čtvrtek poprvé točit.

Je nám lito, co se Vladimírovi přihodilo a přejeme mu brzké uzdravení. Všechny změny a novinky, které se týkají seriálu Slunečná, budou představeny na tiskové konferenci 23. července. Do té doby se k celé situaci nebudeme vyjadřovat,“ sdělil trochu záhadně PR koordinátor Primy Josef Ducký, po němž jsme chtěli jen odpověď na otázku, nakolik se absence Polívky podepíše na natáčení Slunečné. Že by nakonec raději postavu Vladimíra vyškrtli? To se nakonec dozvíme až za měsíc.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy