Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Elizaveta Maximová o dětství: Na Rusko mám krásné vzpomínky, v Česku mě přijali, říká

+ Dalších 6 fotografií

Česká herečka s ruským původem Elizaveta Maximová (30) se objeví v novém koprodukčním filmu z dílny Michala Blaška s názvem Oběť. Herečku redakce eXtra.cz zastihla na premiéře a zeptala se jí na pár otázek. Elizaveta se rozpovídala o svém dětství v Rusku i v Čechách a zmínila i to, že kromě herectví si vyzkoušela i jinou profesi.

Herečka Elizaveta Maximová má ve filmu Oběť pouze epizodní roli, nakonec se ale na jeho tvorbě podílela mnohem větší měrou, než se může na první pohled zdát. "Když jsem skončila na natáčení, režisérovi Michalu Blaškovi volali, že jim onemocněl jazykový kouč. Takže jsem následující den nastoupila jako jazykový kouč, což je pro mě jedna z nejzajímavějších profesních zkušeností, a jsem za to velice ráda, že jsem mohla poznat filmový plac z té druhé stránky," svěřila se Elizaveta v rozhovoru pro eXtra.cz.

Ačkoli je Elizaveta původem z Ruska a mohlo by se zdát, že role jazykového kouče by pro ni mohla být obtížná, opak je pravdou. Česky mluví excelentně. "Já žiji v Česku od sedmi let a na dětství mám jedině krásné vzpomínky," řekla a dodala, že hned po přistěhování šla do první třídy. S jazykem měla samozřejmě zpočátku problém, to jí ale nebránilo si ve škole najít kamarády.

Se šikanou se nesetkala

"Já mám štěstí na lidi celý život a s nikým jsem neměla žádný problém. Vím, že lidé, obzvlášť děti, umějí být někdy velice kruté, ale musím říci, že jsem se setkala s velkou mírou přijetí a podpory," dodala na závěr Elizaveta.

Elizaveta svou první významnější filmovou roli získala v minisérii České televize Spravedlnost. K její popularitě přispěly seriály Trpaslík a Polda, ve kterém si zahrála Michaelu Břízovou. Střípky z její nejnovější role ve filmu Oběť sdílela herečka i na svém Instagramu.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy