Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Elizabeth Taylor zamlada: Zbožňovaná hollywoodská herečka měla co ukázat

Zdroj: Facebook/Elizabeth Taylor
+ Další 2 fotografie
Jedna z posledních pravých hollywoodských hvězd, herečka Elizabeth Taylor, patřila k dámám s podmanivou krásou a uhrančivým pohledem. Idol mužů, který by v únoru oslavil 86. narozeniny, svůj sex-appeal předváděl na každém kroku. Přesvědčit se o tom můžete v naší fotogalerii.

Slavná herečka patřila k nejvýznamnějším sexsymbolům své doby. Svůdný pohled, vosí pas a bujné poprsí – není divu, že se z ní mužům podlamovala kolena. Liz přesně věděla, jak má své ženské zbraně použít.

Celý hereččin život byl vlastně jeden divoký tanec mezi závislostmi, které představovaly milostné vášně, alkohol, léky či nemoci. Po dobu své kariéry, kterou naplno zahájila už v jedenácti letech ve filmu Lassie se vrací, natočila kolem šedesáti filmů, stala se několikanásobnou držitelkou Zlatého glóbu, Oscarů, ale také Zlaté maliny za nejhorší vedlejší herecký výkon v komedii Flintstoneovi.

Stejně pestrý jako ocenění, která získala, byl její manželský život. Vdaná byla osmkrát. V patnácti letech svedla o 21 let staršího herce a budoucí hlavu státu USA Ronalda Reagana. Jejím prvním mužem se stal dědic hotelového impéria a agresor Nicky Hilton, kvůli kterému potratila. Vztah s druhým manželem, hercem Michaelem Wildingem, nezachránily ani dvě společné děti. Další muž, producent Michael Todd, zase rok po svatbě zahynul při letecké havárii. Bolest nad ztrátou nakonec Liz zahnala do náručí zpěváka Eddieho Fishera, kterého po několika letech nahradil britský herec Richard Burton. Bouřlivý vztah končí rozvodem, ale nedokáží bez sebe být, a tak se znovu vezmou. Manželství jim však nevydrží ani rok. Hereččiným sedmým manželem se stal důstojník americké armády John W. Warner, s nímž se ale také rozvedla. Posledním mužem, s nímž si Taylor řekla ano, byl o dvacet let mladší stavební dělník Larry Fortensky. Nesourodý svazek vydržel pouhých pět let.

S přibývajícími roky se herečka nevyrovnávala snadno. Na trápení, která jí rostoucí věk přinášel, si stěžovala své kamarádce Debbie. „Stárnutí je opravdu na h*o. Je to hrozně těžké,“ řekla jí hvězda. Do filmového nebe odešla po zástavě srdce v březnu roku 2011.

Související články

Další články