Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Elitní vyšetřovatel chce Babiše dostat do kriminálu! JAKÝ MÁ PROTI NĚMU DŮKAZ? JE TO SÍLA!

Ministr financí zatím měl největší problémy kvůli farmě Čapí hnízdo.
Zdroj: facebook.com / Banana Republic
+ Dalších 9 fotografií
Ministr financí Andrej Babiš zatím působí dojmem, že je v pozici, kdy se mu nemůže nic stát. Největší politické problémy mu zatím způsobila farma Čapí hnízdo. Jenže nyní se proti Babišovi chystá trochu ostřejší palivo. O co jde?

Bývalý elitní policista a advokát Václav Láska je přesvědčen, že najde důkazy o tom, že ministr Babiš se dopustil trestného činu. Informoval o tom na svém Facebooku.

Jde o nákup dluhopisů, který už řeší také hospodářská kriminálka. Podnikatel Babiš nakoupil dluhopisy Agrofertu, každý v hodnotě 1 Kč, za 1,5 miliardy korun. Což byl geniální počin a na této transakci není nic nelegálního. Jenže otázkou je, kde tehdy Babiš (62) 1,5 miliardy korun vzal? Měl je našetřené? A z čeho může jedinec našetřit 1,5 miliardy? To je moment, který Václava Lásku velmi zajímá.

„Buď Andrej Babiš prokáže, že dluhopisy zakoupil za své úspory (1,5 miliardy korun), což se zjistí jednoduše předložením daňových přiznání, z nichž takový příjem (plus životní náklady) bude vyplývat. A pak bych zůstal u toho, že AB jen využil mezery v zákoně, ale bez trestněprávního aspektu,“ píše Láska na svém Facebooku.

Buď tedy koupil Andrej Babiš dluhopisy ze svých úspor legálně. Anebo si 1,5 miliardy někde půjčil. Kde?

„Pravděpodobně od Agrofertu. Nebo dokonce žádných 1,5 miliardy neexistovalo a jednalo se o fiktivní účetní operaci. V obou případech se jedná o trestný čin jak vyšitý,“ tvrdí Láska.

Na Babiše již bylo podle webu echo24.cz podáno i trestní oznámení. Trestní oznámení pro krácení daně a porušení povinnosti při správě cizího majetku přijala policie v pondělí kolem poledne. Václava Lásku zajímá jediná věc – kde Babiš vzal 1,5 miliardy na nákup dluhopisů.

Související články

Další články