Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Elitní bijec „Spejbl“ Hutník a jeho rozbor bitek Macury a Rychtáře: V ringu by ty kašpary rovnou diskvalifikovali!

Ondřej „Spejbl“ Hutník se u videí bitek Macury a Rychtáře hodně
pobavil.
Zdroj: Jiří Píša, profimedia.cz

Národ truchlí nad Džambulkou, spílá Josefu Rychtářovi a baví se jeho bitkami se Zdeňkem Macurou. Tedy, pokud se to dá bitkami vůbec nazvat.

Elitní kickboxer a česká Muay Thai modla Ondřej „Spejbl“ Hutník (30) na žádost eXtra s námahou zhlédl několik vyčerpávajících bitek obou kohoutů a exkluzivně je pro nás okomentoval z technického hlediska. A má pro oba „zápasníky“ hodně tragikomické vysvědčení. Nejvíc ho baví oblíbená Macurova taktika pro první kolo, kterou zopakoval při posledním extempore ve středu: „Macura vyprovokoval celou bitku, ale paradoxně ji zahájil útěkem,“ směje se „Spejbl“ a dál fascinovaně studuje celé video: „Vtipný je, že Rychtář ho dohoní, dojde ke strkanici a on tasí několik úderů, které absolutně k ničemu nevedou.“

Hutník si hodně všímá toho, jak často oba soupeři v bitkách „promáchnou“: „Údery nejen že nemají dostatečnou razanci, ale hlavně ani nenacházejí cíl, co jsem pochopil, zejména obličeje obou pomatených pánů,“ říká muž s neuvěřitelnou bilancí 76 vítězství z 87 zápasů v profiringu a pokouší se s obtížemi najít něco pozitivního na „technice“ bijců.

U Rychtáře dojde dokonce na pravidla: „Ten člověk, to je vrchol neznalosti rohovnického řemesla. Hlavně bych upozornil na jeho bekhendové údery! S tím by v ringu nepochodil, protože by ho rovnou diskvalifikovali, ale u toho Macury, tam vůbec nevím, co říct, protože ty jeho útoky vlastně vůbec nestojí za řeč. Jako odborníkovi na boj muže proti muži mi tam chyběly především nějaké kopy,“ říká s důrazem na to, že v boji zblízka oba ignorují řadu možností: „Škoda absence třeba takového kolena do břicha, po kterém ideálně následuje strhnutí soupeře na zem a tím ukončení celého napadení,“ říká muž, který ve svém oddíle vychovává ve kbelském Spejbl gymu budoucí vítěze mnohem drsnějších klání, ale hlavně férové bijce, do kterých prý mají oba aktéři daleko.

Související články

Další články