Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Eliška Bučková o návštěvě Hrušek a Hodonína: Děs a hrůza. Plakala jsem bezmocí

Katastrofa na jižní Moravě.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
REAKCE

Modelka Eliška Bučková (31) spatřila na vlastní oči zkázu moravských obcí, které ve čtvrtek zničilo tornádo. Zážitek s ní otřásl. „Vidět to na vlastní oči je úplně něco jiného než to jen sledovat z videa,“ řekla eXtra.cz.

Eliška Bučková pomáhá

„O víkendu jsem byla na Moravě. V tom termínu máme vždy folklorní festival. Letos to mělo být i kvůli covidu v menším měřítku a ještě v pátek rada města rozhodovala, jestli se to vůbec má konat kvůli katastrofě. Ale i kvůli tomu, že je tam na místě strašné množství lidí a postižené obce už musí odmítat pomoc; auta stojí ještě tři kilometry daleko od vesnic, tak město rozhodlo, že akce bude,“ prohlásila pro eXtra.cz sympaťanda Eliška Bučková, jejíž rodina žije ve Strážnici.

„My měli na festivalu stánek s cimbálovkou, prodávali jsme jídlo, pivo a tak. Peníze z výdělku posíláme těm, kterých se katastrofa nejvíc dotkla. Sestra ještě do noci pekla sušenky. Každý pomáhá, jak umí. Kdybych si vzala lopatu a šla pomáhat na místo, asi jim upřímně řečeno nebudu tolik platná. Ale kromě peněz posíláme například i oblečení,“ vysvětluje.

Morava se semkla

Elišku dojala nezištná pomoc ze všech koutů republiky.

„Jsem hrdá na Čechy, jak se všichni snaží, vybírají se neskutečné částky. U nás na Moravě je to ještě silnější. Lidé tam darují i auta, oblečení, všechno možné i nemožné,“ raduje se onomu štěstí v neštěstí.

Bučková měla také příležitost spatřit zkázu na vlastní oči.

Zkáza na vlastní oči

„Když jsem se vracela do Prahy, jela jsem kolem Hodonína a Moravské Nové Vsi i Hrušek. Celou dobu jsem brečela. Sledovat to přes videa, to je jedna věc, ale vidět to naživo, přitom jenom na silnici, je úplně jiný zážitek. Vidíte třeba nádhernou přírodu a v ní zničený pruh země s pahýly stromů a se zničenými střechami. Nade mnou ze stromů visely cáry ze všeho možného. Hrůza a bezmoc,“ uvedla otřeseně.

„Jen doufám, že se počasí uklidní, protože se teď hrozí záplavami. Snad to bude v pořádku,“ dodala Eliška Bučková.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy