Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Eliška Balzerová dnes slaví 69 let: Největší role jedné z našich nejelegantnějších hereček

Půvabná Eliška Balzerová je dnešní oslavenkyní. 69 let by jí hádal
málokdo.
+ Dalších 5 fotografií
Inteligentní a nevinná doktorka Alžběta nebo výstřední či temperamentní babička Vilma – tak rozdílné role dokáže ztvárnit jedna z našich nejlepších hereček, Eliška Balzerová. Mimořádná dáma, která se zapsala do srdcí mnohých, dnes slaví 69. narozeniny.

Eliška Balzerová se narodila ve Vsetíně a k divadlu ji přivedla maminka, která byla vášnivou ochotnicí. Odmalička věděla, že chce stát na prknech, co znamenají svět. Vystudovala tedy brněnskou konzervatoř a také JAMU.

V roce 1971 nastoupila do angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. O šest let později se stala členkou Divadla na Vinohradech a hrála také v pražském Národním divadle. Spolu s kolegou, hercem Tomášem Töpferem se podílela na rekonstrukci a znovuotevření Divadla Na Fidlovačce.

Svou první příležitost u filmu získala v roce 1969 v roli Terezy v komedii Václava Vorlíčka Kaktus, bomba, letadlo. Do širšího povědomí diváků se pak dostala svou rolí ortopedky Alžběty Čeňkové v seriálu Nemocnice na kraji města.

Balzerová většinou ztvárňovala vedlejší role, i v nich byla ale nezapomenutelná. Vzpomeňme například Dášu Adámkovou v komedii S tebou mě baví svět nebo Emu Gabrielovou v dramatu Pěsti ve tmě. Jedinečná byla také před devíti lety, kdy hrála roli tak trochu bláznivé a živé babičky Vilmy ve filmu Ženy v pokušení.

Díky svému projevu a skvělému přednesu se Balzerová věnuje i dabingu. Svůj hlas propůjčila například postavě Rosemary Boxer v seriálu Zločiny v zahradách nebo Barbaře Roseové ve snímku Válka Roseových.

S režisérem a producentem Janem Balzerem má syna Jana a dceru Adélu, která se také věnuje divadlu.

Mohlo by vás zajímat

Další články