Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Eliška a Jindra z Princezny ze mlejna: Z jeho kudrn nic nezbylo a ji byste také nepoznali

Hlavní hrdinové se změnili.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
Proměna
Pohádka Princezna ze mlejna v čele s krásnou Eliškou a chasníkem Jindřichem patří mezi jedny z nejoblíbenějších. Od natočení prvního dílu uteklo už 26 let a to je pěkně dlouhá doba pro to, aby člověk pomalu stárl a změnil se. Jak dnes vypadají hvězdy Andrea Černá a Radek Valenta, kterým v době natáčení nebylo ještě ani osmnáct?

Andrea Černá byla obsazena do roli nevinné a krásné Elišky režisérem Zdeňkem Troškou V té době bylo herečce teprve 16 let. Mlynářovu dceru Elišku si vybaví snad každý - vlnité blond vlasy, modré oči a šikovná ve všech směrech. Černá si však místo kamer vybrala divadelní prkna.

K natáčení filmů nebo seriálů ji to tolik netáhlo, zato však u herectví chtěla zůstat. Zvolila si proto divadlo, kterému prý rozumí víc než filmu. Udělala samozřejmě několik výjimek, jako například u Ordinace v růžové zahradě, Velmi křehké vztahy nebo si odskočila zahrát do Strážce duší. Černá i nadále spolupracuje s filmovými produkcemi a také s rozhlasem. Dnes je herečce 43 let, je bezdětná, svobodná a žije v Plzni.

Chasník Jindra zkusil štěstí v USA, pohořel

Druhou hlavní postavou pohádky Princezna ze mlejna je chasník Jindra, kterého si zahrál Radek Valenta. Stejně jako představitelka Elišky, i on byl zaskočený rychle narůstající slávou. Po letech pak sám přiznal, že se mu tehdy z popularity zamotala hlava. Když jej vybrali pro roli Jindry, bylo mu 17 let. Kudrnatý fešák tehdy věřil, že se mu začne tvořit zástup nabídek filmových rolí, k tomu však nedošlo.

Valenta se mezi prvním a druhým dílem pohádky rozhodl zkusit své schopnosti v Americe, kde však pohořel a pracoval jako číšník či uklízeč. Po návratu do Čech se natočil druhý díl Princezny ze mlejna, ale ani pak mu režiséři neutrhali ruce s nabídkami rolí. Stejně jako představitelka Elišky pak skončil u divadla, angažmá se mu dostalo v Divadle pod Palmovkou. Za normální situace, kdy neřádí pandemie koronaviru, byste jej našli i v jiných pražských divadlech.

Jak se změnily hlavní postavy Princezny ze mlejna za 26 let od doby, kdy se natočil první díl, najdete v galerii.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy