Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Eliška a Jindra z Princezny ze mlejna po 26 letech: Kudrnatého chasníka byste dnes nepoznali

Hlavní hrdinové se změnili.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 16 fotografií
Proměna
Pohádka Princezna ze mlejna i její pokračování Princezna ze mlejna 2 režiséra Zdeňka Trošky patří k těm nejoblíbenějším. Hlavní představitelé Elišky a Jindřicha od dob natočení prvního dílu zestárli o 26 let. V roce 1994, kdy pohádka spatřila světlo světa, byli oba tehdy náctiletí. Co dnes Eliška a Jindra v podání Andrey Černé a Radka Valenty dělají?

Když Zdeněk Troška obsazoval role v pohádce, vybral si pro roli nevinné Elišky mladičkou Andreu Černou Málokdo by asi tipoval, že jí v té době bylo teprve šestnáct let.

Eliška zůstala u divadla

Vlnité blond vlasy, pomněnkově modré oči a krásný úsměv – tak si Andreu pamatuje asi většina z nás. V roli mlynářovy dcery Elišky jí to skutečně velmi slušelo. Dnes je z půvabné dívky třiačtyřicetiletá žena, která se spíše než před televizní a filmovou kamerou cítí lépe na divadelních prknech.

U hraní Andrea zůstala, ale zvolila si divadlo. Tomu prý rozumí lépe než filmu. Párkrát ale udělala výjimku a v televizi se přeci jen objevila. Rodačku z Karlových Varů jste mohli mimo jiné vidět v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Strážce duší či Velmi křehké vztahy. Spolupracuje také často s rozhlasem a filmovými produkcemi.

Andrea je stále svobodná a bezdětná a žije v Plzni.

Jindra čekal na role marně

Radek Valenta alias Jindra byl stejně jako Andrea z rychle nabité slávy zaskočený. Sám po letech přiznal, že se mu z popularity trochu zamotala hlava. Tehdy sedmnáctiletý mladíček s kudrnatými kadeřemi na hlavě věřil, že se mu po výkonu v pohádce další filmové role jen pohrnou. Bohužel ale čekal marně.

Mezi prvním a druhým dílem odjel Radek zkusit štěstí do Ameriky, ani tam však příliš nepochodil a živil se jako číšník nebo uklízeč. Po příjezdu do Česka natočil druhý díl Princezny ze mlejna. Ani tentokrát se ale o něho režiséři neprali. Nakonec získal angažmá v Divadle pod Palmovkou. Dnes hraje v dalších pražských divadlech, například v Divadle v Řeznické, Ungeltu či v Divadle Minaret.

Do galerie se podívejte, jak se Eliška a Jindra od natočení legendární pohádky změnili.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy