Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Eliška a Damián: Po kritizované Emmě Smetaně to schytal vypravěč Jiří Dvořák

Emma Smetana a Robert Urban se brzy představí v jedné z novinek TV Prima. Diváci je uvidí v seriálu Eliška a Damián.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 6 fotografií
ROZHODNUTÍ

Ani ten sebevětší televizní kiks nemusí nakonec dopadnout tak hrozně. Přesně tohle si nyní říkají v týmu tvůrců programu TV Prima, když řeší, co bude dál se seriálem Eliška a Damián. Jestli někdo čekal, že ho nekompromisně stáhnou z obrazovky a nechají pomyslně umřít v televizním archivu, tak se mýlí. Může mít mnohem víc než čtyři již napsané řady (a tři prakticky již natočené).

Eliška a Damián jdou dál

Seriál Eliška a Damián dostal po odvysílání prvního dílu mimořádnou čočku na sociálních sítích. Ale v naprosto nevídaném rozsahu. A jak pro eXtra.cz říkají pod zárukou anonymity lidé, kteří patří do štábů připravujících původní seriály TV Prima, připadá jim, že šlo o antikampaň, která nebyla náhodná. „Ano, byla tam jedna naprosto tragická, pitomá minuta, kterou ale někdo velice šikovně využil. Nevypadá to, že by to jelo samospádem, tohle spíš někdo přiživoval. Třeba konkurence, kdo ví,“ tvrdí hned několik lidí z TV Prima.

Ale uznávají, že si naběhli sami. „Myslím, že za tu scénu rvačky Emmy Smetany panu režisérovi moc lidí tady nepoděkuje,“ sdělují, ale hned několik se jich dušuje, že žádné tresty pro nikoho nebudou. V branži ne vše dopadne podle předpokladů a kdo nic nezkusí, nic nezkazí.

Další problém, na který už ale nemají vliv, je sobotní nasazení. „Možná, že od sobotního večerního pořadu diváci očekávali něco jiného než sice lehkou fantasy v kostýmech, ale pořád ještě velice lacinou papundleklovou televizní seriálovou tvorbu. Že proti tomu Nova nasadila třikrát dražší českou verzi maďarského seriálu Táta v nesnázích, to byl dokonalý tah. No a přesunout pak Elišku na pondělí proti dvěma kriminálkám, to už je další sledovanostní sebevražda,“ pokračují s tím, že na tahle rozhodnutí mají vliv úplně jiné týmy na Primě.

Za co ovšem skutečně mohou samotné týmy scenáristů a tvůrců konkrétních formátů, je angažování Jiřího Dvořáka jako rušivého elementu v podobě neustále vnucujícího se vypravěče. „To se nepovedlo,“ přiznalo několik z našich zdrojů.

Budoucnost není temná

Co se seriálem bude dál, je dost jasné. O tom, že zdaleka nekončí, jsme vás již informovali. Studio stojí, kostýmy jsou pořízené, herci pod smlouvami, tak proč netočit dál? Prvotní negativní humbuk už opadl a seriálu nahrává i fakt, že se po dvanácti dílech v druhé řadě změní ústřední hlavní dvojice (ta první tam bude stále, ale jen velmi sporadicky).

„I diváky, které by seriál bavil, odradila koncentrovaná negace ze všech stran. Ale jak je to teď klidnější, věřím, že svoji klasickou cílovku si to najde. A i na Prima Love nebo ve zpětném zhlédnutí to dohromady už dnes dělá docela slušná čísla. Nebo ve službě Prima+. Ono si to na sebe vydělá, takže bych se nedivil, kdyby pánové autoři dostali zelenou i na napsání minimálně páté a šesté série. Nebude to už nikdy trhák jako Zoo nebo předtím Slunečná, ale uspět to dál může. A hlavně se to může už jen zlepšovat,“ věří závěrem jeden z informátorů eXtra.cz.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy