Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Eliška (3) vypadá jako živá panenka! Často se dusí, nebrečí a je nehybná

Zdroj: Znesnáze21
Zdravotní potíže

Malá Eliška nemá lehký život. Vypadá jako živá panenka, je nehybná a tichá. Narodila se totiž s kombinovaným postižením, epilepsií a spasticitou, která způsobuje svalové napětí. Eliška se často dusí a její rodina prosí o jakoukoliv finanční částku, aby mohla zajistit pro jejich dcerku bezpečnější cestu do nemocnic.

Ze začátku kopala dnes již tříletá Eliška nožičkama, broukala si a pásla koníčky. Jenže to se změnilo. Dodnes nepláče, jen v případě, že ji něco velmi bolí. Narodila se s kombinovaným postižením, epilepsií a spasticitou, která způsobuje svalové napětí a stahuje dýchací cesty.

Kvůli tomu se Eliška velmi často dusí. Nedávno musela také podstoupit operaci jícnu, protože špatně přijímala potravu a měla silný reflux.

Potřebují lepší auto

Pro rodinu je velmi důležité mít pohodlné auto, protože musejí s Eliškou často jezdit do nemocnic. Navíc je také důležitý prostor, protože ne do všech vozidel se vejde rehabilitační kočárek, kyslík, kompenzační pomůcky nebo odsávačka. Přebalovat Elišku na zadním sedadle jejich stávajícího auta také nejde. K tomu navíc rodina přišla na to, jak je vlastně šikovné mít posuvné dveře.

„Měsíčně najezdíme k lékařům okolo 1500 km. Potřebujeme naší holčičce zajistit komfortní, bezpečné a prostorné cestování,” píší rodiče ve sbírce. Auto, které potřebují, stojí půl milionu korun, část již našetřili, ale 200 tisíc ještě potřebují, proto poprosili veřejnost o pomoc.

Podpořit Elišku můžete jakoukoliv finanční částkou na stránce Znesnaze21.cz.

Související články

Další články