Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Elektromobily se prodraží: Z nové ceny dobití, jež mělo být levné, se vám protočí panenky

Zdražení
Kdo si koupil elektromobil s tím, že ušetří, máme špatnou zprávu. Ačkoli doposud bylo dobíjení vozu na elektřinu vcelku laciné, od začátku února se to pořádně prodraží. Aktuálně budované sítě dálničních rychlonabíječek Ionity budou mít ceny pěkně mastné.

Koupit si elektromobil je samo o sobě velmi náročné. Nejen že je vůz drahý, ale člověk si musí navyknout na odlišné zacházení s automobilem. Bohužel těm, kteří si ho koupili s vidinou ušetření za tankování, přichází nemilé oznámení.

Bude to pekelně drahé

Doposud bylo dobíjení elektromobilů docela laciné. Zaplatili jste lehce přes 200 korun a mohli jste tankovat, jak dlouho jste potřebovali. Jenže od 31. ledna 2020 půjdou ceny rapidně nahoru.

Za odebranou energii se bude účtovat 0,79 eura za kilowatthodinu, tedy zhruba 20 korun. Je to pětkrát více, než se pohybuje cena elektřiny v průměrné české domácnosti bez speciálního tarifu. V Česku se cena za kilowatthodinu pohybuje kolem 4,5 koruny.

Nabití takového „lidového elektromobilu“ Volkswagenu ID.3, vyjde na krásných 1200 korun, s čímž ujedete nějakých 300 kilometrů. A než bude nabito, strávíte na pumpě jistě příjemnou hodinku času…

Elektromobily v ČR

V Česku je množství elektromobilů jen stopové. Ačkoli loni jich přibylo zhruba o 82 procent více, stále to lidi tolik neláká a raději zůstávají u klasiky.

Loni bylo v Česku registrováno přes 5,7 milionu osobních automobilů, z toho pouhých 2200 bylo na elektřinu. Elektromobily tedy loni tvořily ani ne jedno procento z celkových registrovaných vozidel.

Související články

Další články