Když pan George Batto v rozhovoru pro FTV Prima uvedl, že v Česku se mu nelíbí, protože nechce bydlet v přemalovaném kravíně, tak to mediální ochránci této vychytralé rodiny sváděli na špatný překlad z arabštiny.

Jenže pak iráčtí křesťané zmizeli do Německa a české pohostinnosti ukázali záda. Do Německa přišli s nataženou rukou a tvrdili, že v České republice jim bylo ubližováno. Soud v Drážďanech ale jejich argumenty neuznal. Právo na azyl v Německu přiděleno nebylo a byla nařízena deportace.

Vychytralá rodina ale zmizela. Je jasné, že lidé kolem Batty chtějí zůstat v Evropě za každou cenu. Podle informací MF DNES utekli do Maďarska, kde se mohou vydávat za nově příchozí uprchlíky a znovu spustit azylové řízení od začátku.

Maďarsko je totiž hraniční zemí Schengenu a oni se chtějí vydávat za nově příchozí uprchlíky a pokusit se v Německu pod jinou identitou znovu získat azyl.

„Sbalili si věci a vyprávěli, že odejdou do Maďarska. Aby se vyhnuli deportaci na hranice a aby se vyhnuli rozhodnutí úřadů,“ uvedl pro Mladou frontu Omar Aljbory – mladík, který s rodinou dlouhé měsíce žil v uprchlickém táboře v Drážďanech.

Uvidíme, jak se jim v Maďarsku bude dařit. Země, kde vládne Viktor Orbán, není ekonomickým migrantům vůbec nakloněna.