Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Ekologický orgasmus je možný! Otevřel se první zelený obchod pro dospělé

Zdroj: Instagram same_przyjemnosci
+ Další 2 fotografie
erotika

Dřevěné dildo, škrobový vibrátor, gumové kondomy... to vše najdete v prvním ekologickém obchodu s erotickými hračkami v Polsku.

Jednou vyrobil Piotr pro svou manželku dildo ze dřeva.Ta ho ukázala svým kamarádkám a ty z něj byly nadšené. Dnes žena vlastní obchod, který prodává dilda, anální kolíky a další pomůcky z ekologických materiálů a vyřizuje speciální objednávky pro sex shopy v Polsku a Evropě.

Elwira Ruta pracovala 12 let v sex shopu ve velkém a známém obchodním řetězci. Zákazníci jí ale stále častěji říkali, že při používání erotických hraček cítili příliš mnoho chemikálií a plastů. "Nákupní preference zákazníků jsou stále zelenější. Cítila jsem, že se tento trend musí v erotickém průmyslu konečně projevit," uvedla Ruta pro polský deník Gazeta Wyborzca.

V prosinci 2020 tak dala v práci výpověď a otevřela si svůj vlastní obchod v Lodži. V sortimentu obchodu zákazníci a zákaznice najdou alternativní produkty k těm, které již dobře znají. Většina lubrikantů, které prodává, neobsahuje například glycerin. Jedná se tak o zcela přírodní produkty. Kromě toho je většina obalů, ve kterých jsou prodávané, biologicky odbouratelná.

A co sexuální hračky?

Pokud jde o sexuální pomůcky, použité materiály zahrnují kámen, nerezovou ocel nebo dřevo. Podle vyjádření Ruty je zákazníci mohou používat po dlouhou dobu a jsou lehké, teplé a velmi příjemné. Dřevo, ze kterého jsou hračky vyrobeny, je pokryto pěti vrstvami laku, který se používá též při výrobě hraček pro děti.

Samotné hračky si majitelka obchodu nejprve nechala dovážet z Číny, později se dozvěděla o malé rodinné výrobě z města Krotoszyn (česky Kratošín). Jsou vyrobeny z vybraného dřeva, konkrétně z jasanu. Dilda vyrobená z minerálů jsou také velmi populární a jsou zcela přírodní. Všechny tyto produkty lze recyklovat.

Novinkou jsou také sexuální pomůcky nabíjené solární energií. Jedná se o hračky spojené se solárním panelem vystaveným slunci. Zahřívá se asi 7-8 hodin a poté lze tuto hračku používat asi 2 hodiny.

Hračky jsou prý naprosto bezpečné. Nejsou zde žádné třísky ani řezy. Mají také příslušné osvědčení. Podobné ekologické sex shopy jsou též v Berlíně a také ve Francii nebo Norsku. Ve východní Evropě však zjevně jde o novátorský počin.


Související články

Další články